فهرست

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش ثمرین عنوان شد؛

کتاب میراث ارزشمند و گرانبهای فرهیختگان و اندیشمندان است

بخشدار ثمرین در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی گفت: رواج کتابخوانی در بین اقشار مختلف جامعه موجب ارتقای سطح فرهنگ عمومی جامعه می شود.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، سومین جلسه انجمن کتابخانه عمومی بحرالعلوم ثمرین در سالجاری با حضور  جاوید اصل بخشدار؛ عظیم عبدلی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل و سایر اعضای انجمن در محل کتابخانه عمومی بحرالعلوم ثمرین برگزار شد.
 
بخشدار ثمرین در این جلسه کتاب را میراث ارزشمند و گرانبهای فرهیختگان و اندیشمندان دانست و اظهار داشت: رواج کتابخوانی در بین اقشار مختلف جامعه موجب ارتقای سطح فرهنگ عمومی جامعه می شود.
وی به حمایتهای همه جانبه دستگاههای مختلف نسبت به توسعه کتابخانه و کتابخوانی تاکید کرد و گفت: برنامه ریزی های لازم برای برگزاری مسابقات فرهنگی و فعالیت های گروهی دانش آموزان و دانشجویان در کتابخانه های عمومی انجام گیرد.
 
در ادامه  جلسه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل اقدامات انجام شده در کتابخانه عمومی بحرالعلوم را تشریح کرد و گفت: بمنظور ارتقای سرانه مطالعه مفید و توسعه فعالیت های کتابخانه ای در تمام کتابخانه های شهرستان بسترسازی مناسبی صورت گرفته است و اکنون این مکان فرهنگی به کانون توجه فرهیختگان و اصحاب علم تبدیل شده است.
وی به فعالسازی تمام بخش های کتابخانه و شاداب سازی فضاهای داخلی و رعایت و اجرای تمام قوانین و دستورالعملها و بخش نامه ها اشاره کرد و افزود: در تلاش هستیم کتابخا نه ها را از لحاظ کمی و کیفی به محیط علمی با نشاط تبدیل کنیم.
در ادامه جلسه بهزاد جماعتی عضو انجمن کتابخانه بحرالعلوم ثمرین به روند رو به رشد فعالیتهای کتابخانه های عمومی اشاره کرد و گفت: توسعه فرهنگی یکی از شاخصه های مهم توسعه یافتگی تلقی می شود و در این راستا ایجاد انگیزه برای افزایش سرانه مطالعه موجب ارتقای آگاهی عمومی خواهد شد.
 
 
 
 
نسخه قابل چاپ