فهرست

با مشارکت اداره کل بهزیستی و کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛

ویژه برنامه ناشنوایان با شعار « پیش به سوی جوامعی با مشارکت همه» برگزار شد

مدیرکل بهزیستی استان مطرح کرد: همسویی نهاد های فرهنگی و مرتبط با حوزه معلولان جسمی، مسیر توانمند سازی آنان را فراهم می سازد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، ویژه برنامه گرامیداشت هفته جهانی ناشنوایان با حضور رضوان باقلاچی، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان ؛ حامد رضایی،مدیرکل بهزیستی استان اردبیل و حمزه محمودی رئیس موسسه بیان در تالار بیضاء کتابخانه عمومی شهید مطهری اردبیل برگزار شد.
 
حامد رضایی مدیر کل بهزیستی استان اردبیل، ضمن تبریک هفته ناشنوایان  و تقدیر از تمامی تلاشهای ارزشمند صورت گرفته توسط انجمن های فعال در حیطه ناشنوایان، اظهار کرد: روز جهانی ناشنوایان و کم شنوایان یادآور آن است تا با همسویی گام ها مسیر توانمند سازی افراد دارای اختلالات شنوایی تداوم یابد و آگاه سازی و ارتقای فرهنگ جامعه از طریق آموزش، زمینه رشد و تعالی این افراد را فراهم کند.
 
وی افزود: عمده ناشنوایان استان در مدارس عادی ثبت نام کرده اند و با اجرای طرح غربالگری تا حدود 95 درصد از اختلالات شنوایی در جامعه هدف جلوگیری شده است.
رضوان باقلاچی مدیر کل فرهنگی و اجتماعی استانداری اردبیل گفت: ناشنوایان گرچه طنین اصوات را احساس نمی کنند اما یا هزاران دریافت های قلبی صداهایی را می شنوند که بسیاری از شنوایان نمی شنوند و همواره باید گفت " هیچ صدایی رساتر از سکوت نیست" .
وی افزود همچنان که تمامی افراد به مطالعه و کتابخوانی نیاز دارند این امکان باید برای ناشنوایان و کم شنوایان عزیز نیز فراهم شود و از فعالیتهای اجرا شده در بخش ناشنوایان کتابخانه مرکزی اردبیل برای ناشنوایان تقدیرنمود.
حمزه محمودی، رئیس موسسه بیان اردبیل گفت: عوامل موثر در پیشرفت کودکان کم شنوا تشخیص زود هنگام، علت آسیب شنوایی و درجه این آسیب است که در این بین باید مراکز توانبخشی بیش از پیش در استان گسترش بیابد و در کنار این خانواده ها باشیم تا نیازهای درمانی آنها تامین شود.
پریسا شیخ باقری مسئول بخش ناشنوایان و کم شنوایان کتابخانه مرکزی اردبیل ضمن اشاره به فعالیتهای فرهنگی و هنری اجرا شده در این بخش ،  از برگزاری کلاسهای گفتار درمانی در این مرکز برای کمک به رفاه حال این عزیزان خبر داد و خاطر نشان کرد تمامی اقدامات انجام گرفته در این خصوص،  به طور رایگان ارائه خواهد شد.
در پایان این مراسم  از برترین حوزه های فرهنگی، هنری و ورزشی جامعه ناشنوایان استان تقدیر به عمل آمد.
 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ