فهرست

درسومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوثر عنوان شد؛

لزوم برنامه‌ریزی برای جذب دانش آموزان به کتابخانه‌های عمومی شهرستان

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوثر باهدف برنامه ریزی برای ارتباط و تعامل کتابخانه های عمومی و مدارس برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان با حضور نجاتعلی حسینی، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندارکوثر؛ اکبر بابائیان، رئیس اداره آموزش و پرورش؛ علی رضائی، نماینده سپاه ناحیه کوثر، حسن بحری زاده، بخشدار مرکزی و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن شهر گیوی و بخش فیروز با هدف برنامه ریزی به منظور ایجاد ارتباط و تعامل کتابخانه های عمومی شهرستان و مدارس در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان کوثر برگزار شد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار کوثردر این جلسه با تسلیت ایام پایانی ماه صفر و همچنین با توجه به بازگشایی مدارس گفت: کتابخانه های عمومی محلی برای مطالعه و کسب مهارت های یادگیری برای دانش آموزان هستند.
حسینی ادامه داد: ارتباط بین مدارس و کتابخانه ها، فرصتی بی نظیر برای کمک به مهارت های یادگیری و موفقیت دانش آموزان است.
در ادامه این نشست اکبر بابائیان،رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان کوثرنیز طی سخنانی گفت: کتاب و کتابخوانی از مباحث مهم فرهنگی است و آموزش‌وپرورش از ظرفیت بسیاری برای ترویج و توسعه این امر برخوردار است.
وی خاطرنشان کرد:استفاده از نظرات کارشناسان و برنامه‌ریزی برای اجرای فعالیت‌های فرهنگی، استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود سازمان را به دنبال خواهد داشت.
 وی برگزاری برنامه‌های فرهنگی مانند نشست‌های نقد کتاب،کتاب‌خوان، رونمایی و مسابقات فرهنگی را در ترویج کتابخوانی مؤثر دانست و خواستار گسترش همکاری بین این دو نهاد فرهنگی شد.
بابائیان در ادامه، دانش آموزان را از مخاطبان اصلی کتابخانه‌ها دانست و بر لزوم برنامه‌ریزی برای جذب این قشر به کتابخانه‌های عمومی تأکید کرد و گفت: شایسته است که از مؤلفان و نویسندگان فرهنگی و دانش آموزان به‌صورت مادی و معنوی حمایت شود.
در ادامه این جلسه مصطفائی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کوثر نیز گفت: جلسه انجمن کتابخانه های عمومی با هدف بحث در مورد کتاب و کتابخوانی و تصمیم گیری کلان در جهت توسعه زیرساخت های کتابخانه ای برگزار می شود و در طول سال با برگزاری شش جلسه باید بیشترین تاثیرگذاری در حوزه توسعه فرهنگ کتابخوانی را داشته باشد.
وی ادامه داد: حضور اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در تمام جلسات کارساز و گره گشا است و ما در طول سال گذشته از نتیجه تصمیم گیری های انجمن، شاهد اتفاقات خوب و برکات زیادی بوده ایم.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی کوثر در ادامه تقاضای نامگذاری پارک جنب کتابخانه دکتر حسن احمدی گیوی به «پارک کتاب» را مطرح کرد و گفت: در صورت تصویب این امر در انجمن، پیگیری های لازم در جهت نامگذاری این پارک به پارک کتاب انجام می شود.
مصطفائی در ادامه به بیان پیشنهاداتی در خصوص نحوه ارتباط بیشتر کتابخانه های عمومی و مدارس سطح شهرستان کوثر پرداخت و گفت : حضور مستمر کتابداران در مدارس و معرفی کتاب به دانش آموزان؛ تقدیر از معاونان و معلمانی که بیشترین تعامل را با کتابخانه های عمومی داشته اند؛ تهیه پوستر اطلاع رسانی برنامه های کتابخانه به منظور اطلاع رسانی در مدارس؛ حضور کتابداران کتابخانه ها در مدارس جهت برگزاری زنگ کتاب در هفته کتاب سال جاری؛ برگزاری جلسات ماهانه مسئولان کتابخانه ها و معلمان مدارس در کتابخانه، مسیرارتقای سرانه مطالعه را هموار خواهد کرد.
در ادامه هر یک از اعضای حاضر در جلسه به بیان نظرات خود در راستای جذب دانش آموزان به کتابخانه ها بیان کردند.

 

 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ