فهرست

به همت محفل قرآن و عترت کتابخانه های عمومی شهرستان کوثر برگزار شد؛

کارگاه‌های‌ آموزش مهارت‌های سبک زندگی ایرانی اسلامی برای بانوان عضو کتابخانه

کارگاه آموزشی مهارت های سبک زندگی ایرانی و اسلامی با محوریت ازدواج پایدار و کاهش طلاق در کتابخانه عمومی دکتر حسن احمدی گیوی برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، به همت محفل قران و عترت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کوثر و با مشارکت امور بانوان فرمانداری و موسسه قرانی گل نرگس در راستای اجرای ویژه برنامه 114 کرسی تلاوت با رویکرد کاهش آسیبهای اجتماعی؛ سلسله کارگاه‌های‌ آموزش مهارت‌های سبک زندگی ایرانی اسلامی با حضور جمعی از بانوان عضو کتابخانه در محل کتابخانه عمومی دکتر حسن احمدی گیوی برگزار شد.
این جلسات کارگاهی از شهریور ماه سال جاری آغاز شده و بصورت ماهانه برگزار می‌شود، در این نشست ها شیوه‌های خودآگاهی و شیوه‌های تحکیم خانواده و کاهش بحران و طلاق به بانوان شرکت کننده آموزش داده می‌شود.
اعظم دشتی، وکیل پایه یک و مشاور خانواده در این کارگاه، به تشریح مباحثی همچون مدیریت بحران‌ها در زندگی، عوامل بروز بحران، راهکارهای حل بحران، مسئولیت‌های زندگی، کاهش مشکلات زندگی و آشنایی افراد با روش‌های برقراری ارتباط با یکدیگر در خانواده پرداخت.
وی گفت: تعریف مهارت‌های زندگی در گام نخست دشوار به نظر نمی‌رسد، ولی اجماع و اتفاق‌نظر قطعی در مورد فهرست مهارت‌های زندگی وجود ندارد.
این وکیل و کارشناس خانواده خاطرنشان کرد: در این کارگاه‌ها، مهارت‌های روانی و اجتماعی مورد نیاز برای حل چالش‌های زندگی روزمره، آموزش داده و روش‌های زندگی اسلامی بر پایه آموزه‌های قرآن و روایات تببین می‌شود.
معصومه مصطفائی،رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کوثر نیز در خصوص برگزاری کارگاه‌های آموزشی مهارت های زندگی، بیان داشت: این دوره‌های کارگاهی با هدف ارتقای سطح فرهنگی، افزایش توان و قابلیت‌های فردی و نیز توانمندسازی خانواده ها برای پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی و اختلالات رفتاری در فرزندان برگزار می‌شود.
وی استقبال بانوان عضو کتابخانه از این سلسله کارگاه ها را مطلوب توصیف کرد و ادامه داد: با توجه ارتباط مستمر اقشار مختلف بویژه بانوان با کتابخانه های عمومی، ضرورت آموزش مهارت‌های زندگی ویژه بانوان عضو احساس می شد و به همین دلیل با همکاری موسسه قرانی گل نرگس و امور بانوان فرمانداری برای برگزاری این کلاس‌های آموزشی اقدام کردیم.
مصطفایی ابراز امیدواری کرد: با توجه به استقبال اعضا، این جلسات به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.
 
 
نسخه قابل چاپ