فهرست

در مراسم روز شعر وادب فارسی در شهرستان کوثر عنوان شد:

شعرا سرمایه های اجتماعی جامعه هستند و همیشه ماندگار خواهند ماند

به همت محفل ادبی مرحوم حسن احمدی گیوی، ویژه برنامه بزرگداشت روز شعر و ادب پارسی در شهرستان کوثر برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کوثر، ویژه برنامه بزرگداشت روز شعر و ادب پارسی با حضور هوشنگ سلیمی، دبیر محفل ادبی حسن احمدی گیوی؛ سعید خادم نوع،رئیس محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ سجاد حمزه پور،عضو شورای اسلامی شهر گیوی؛ صاحبعلی صادقلو و ارشد صادقلو،شاعران پیشکسوت شهرستان؛مهدی صیامی،شاعر و منتقد ادبی و جمعی از شاعران در اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کوثر برگزار شد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کوثر در ابتدای این مراسم،ضمن گرامی داشت روز شعر و ادب پارسی، سالروز آسمانی شدن استاد شهریار را فرصت و بهانه‌ای برای ارج نهادن به جایگاه شعر و ادب و شاعران دانست.
وی با بیان کاربرد های شعر و ادب در حوزه های اجتماعی  و فرهنگی گفت: با تلفیق شعر و اخلاق زیباترین و شیواترین گون های شعر خلق خواهد شد.
 معصومه مصطفائی ادامه داد: شعر به بیان حوادث، وقایع و موضوعات درونی و بیرونی افراد به زیباترین شکل می‌پردازد و شاعران انسان های فروتنی هستند که رفتارشان بر جامعه تأثیر می گذارد.
دبیر محفل ادبی حسن احمدی گیوی نیز طی سخنانی اظهار داشت: شعر هر چه فراگیرتر، بی رنگ تر و به دور از تعلقات باشد جامعه مخاطب بیشتری را تحت پوشش خود قرار می دهد و ماندگارتر و مؤثرتر خواهد بود.
وی خاطر نشان کرد: شعرا، سرمایه اجتماعی جامعه هستند و همیشه ماندگار خواهند ماند.
طی این ویژه برنامه، شاعران مطرح محفل ادبی دکتر حسن احمدی گیوی همچون هوشنگ سلیمی،صاحبعلی صادقلو،مهدی صیامی،ارشد صادقلو،سهیلا غلامی،یوسف عبدلی به خوانش اشعاری زیبا از استاد شهریار و سروده های خود پراختند.
 
 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ