فهرست

سوگواره های فرهنگی در کتابخانه های عمومی اردبیل؛

اجرای برنامه فرهنگی برای هزاران مشتاق و دلسوخته امام حسین (ع) در کتابخانه های عمومی اردبیل

ویژه برنامه های اربعین با رنگ و بوی کتاب و کتابخوانی در کتابخانه های عمومی اردبیل با حضور دوستداران امام حسین (ع) برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، همزمان با فرا رسیدن اربعین حسینی، و در راستای بسط و توسعه فرهنگ عاشورا، هزاران عاشق اهل بیت (ع) و دوستداران  امام حسین (ع) و جاماندگان از راهپیمایی اربعین با استقبال گسترده از ویژه برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان اردبیل، حماسه ای بی نظیر و به یاد ماندنی از نوع شور و شعور حسینی خلق کردند.


برگزاری پویش « سلام بر امام حسین» به یاد تشنگی اهل بیت و وفاداران آن حضرت با کاشت بذر گندم در هزاران گلدان و آبدهی روزانه به آنان در کتابخانه های سراسر استان با استقبال چشمگیر اعضای کودک و نوجوان برگزار شد.

 
راه اندازی موکب فرهنگی در راستای ارائه خدمات فرهنگی به علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی به همت کتابخانه های عمومی در شهرستان های اردبیل و کوثر و نمین برگزار شد.
در این غرفه های فرهنگی اجرای مسابقه نقاشی از حوادت عاشورا و همچنین قصه گویی از کتاب« ماه به روایت آه» و کتاب« 14 قصه، 14 معصوم» و قصه گویی و قصه خوانی، توزیع بروشور و بسته های فرهنگی از حوادث عاشورا انجام گرفت.


پرده خوانی از حوادث عاشوراو اربعین در کتابخانه های عمومی با استقبال پرشمار کودکان و خانواده های آنان همرا بود و کتابداران استان با تشریح تصویری، وقایع عاشورا تا اربعین را در قالب تصویر برای اعضای شرکت کننده در این مراسم تشریح کردند.برگزاری مراسم های زیارت اربعین در کتابخانه های شهرستان پارس آباد، کتابخانه مرکزی اردبیل، کتابخانه های شهرستان مشگین شهر هم جزو برنامه هایی بود که در کتابخانه های استان اردبیل برگزار شد.


 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ