فهرست

همزمان با ایام اربعین؛

سوگواره زائرین و جاماندگان اربعین حسینی (ع) در شهرستان سرعین برگزار شد

همزمان با اربعین حسینی سوگواره زائرین و جاماندگان اربعین حسینی در کتابخانه های عمومی شهرستان سرعین برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی استان اربیل ویژه برنامه «سلام برحسین» با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان با فلسفه قیام عاشورا و بالندگی باور های اعتقادی کودکان در کتابخانه عمومی حضرت ولی عصر (عج) شهرستان سرعین برگزار شد.
در این طرح  که با مشارکت بیش از 80 نفر از اعضای کودک و نوجوان در کتابخانه برگزار شد مراسم کاشت بذر انجام شد و آبدهی به بذر های کاشته شده به صورت مداوم با حضور کودکان و با عبارت سلام برحسین(ع) انجام می شود.
گفتنی است مسابقه نقاشی و خوانش متن کتاب از دیگر برنامه های مختص ایام محرم و صفر بود که در کتابخانه های شهرستان سرعین برگزار شد، این برنامه برای گروه های سنی 4تا 17 سال از کتاب « 14 قصه،14 معصوم» انجام می شود و بیش از 60 نفر در این مسابقه شرکت کردند.
قصه گویی از کتاب «14 قصه،14 معصوم» و پرده خوانی از حماسه عاشورا در کتابخانه های شهرستان سرعین
قصه گویی از کتاب 14قصه،14معصوم به مدت سه روز در هفته در طول ایام ماه محرم با قصه گویی از این کتاب برای کودکان و نوجوانان در کتابخانه های سرعین برگزار شد.
همچنین پرده خوانی از حوادث عاشورای حسینی از دیگر طرح های جذاب و پرمخاطب در کتابخانه های عمومی شهرستان سرعین بودکه با روایت تصویری از عاشورای حسینی برای اعضای  کودک و نوجوان برگزار شد و به گفته مخاطبان و کتابداران طرح پرده خوانی به لحاظ تصویری بودن و همچنین شنیداری (تصویری و شنیداری توامان) از موفق ترین طرح ها و برنامه های اربعین حسینی بود.
                                                                   
گفتنی است مسابقه چهار گزینه ای و ارسال پادکست از برنامه های مهم فرهنگی شهرستان سرعین با محوریت کتاب و کتابخوانی و ایام ماه محرم بود که با شرکت بیش از 230 نفر در مسابقات چهارگزینه ای برای گروه های سنی نوجوان و بزرگسال برگزار شد.
منابع این مسابقه از کتاب های «دو امام مجاهد و همرزمان حسین(ع)» برای بزرگسالان و کتاب «ماه به روایت آه» برای اعضای کودک و نوجوان برگزار شد.
همچنین ارسال پادکست  از کتاب« ماه به روایت آه» از دیگر برنامه هایی بود که با شرکت 30 نفر از  اعضای کودک و نوجوان برگزار شد.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ