فهرست

همزمان با اربعین حسینی؛

جهاد فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان کوثر

اجرای ویژه برنامه هایی با هدف معرفی نهضت حسینی به عنوان نقطه عطفی در تاریخ پرشکوه اسلام در کتابخانه های عمومی شهرستان کوثر برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی استان اردبیل، همزمان با ایام اربعین حسینی ویژه برنامه هایی  با محوریت حماسه حسینی و کتاب و کتابخوانی به همت کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان کوثر برگزار شد.
ایجاد موکب عزاداران حسینی در مسیرجاده سرچم به اردبیل
در این برنامه فرهنگی جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان کوثر ویژه برنامه هایی را با محوریت فراخوان پویش کتابخوانی«اول کتاب عشق نامش حسین(ع) بود» و اشاعه فرهنگ عاشورا را در راستای گسترش فرهنگ کتاب خوانی و مطالعه کتاب های مرتبط با قیام اباعبدالله الحسین(ع) برگزار کردند.
گفتنی است نشست‌های کتاب‌خوان و جمع خوانی،پویش کتاب، اهدای بسته فرهنگی و توزیع بروشور معرفی کتابخانه های شهرستان بخشی از برنامه هایی بود که در این موکب فرهنگی اجرا شد.

طی برپائی این موکب فرهنگی کتاب «ماه به روایت آه» توسط حسن عیوضی؛ کتاب «همرزمان حسین علیه السلام» توسط سارا سازوار؛ کتاب «در مسلخ عشق» توسط محمدرضا طاهونی؛ کتاب «دو امام مجاهد» توسط سیده لیلا موسوی؛ کتاب «امام حسین علیه‌السلام (۱۴ قصه، ۱۴ معصوم)» توسط مجید قائمی؛ کتاب « ۱۰ قصه عاشورایی برای بچه‌ها» توسط محمد حبیبی معرفی شد.
نشست جمع خوانی کتاب همراه با زیارت اربعین در کتابخانه  شهید سبز علیپور زرج آباد برگزار شد
 همزمان با ایام سوگواری اربعین حسینی، نشست جمع خوانی کتاب « در مسلخ عشق» با حضور حجت الاسلام فرزین صادقی،همراه با زیارت اربعین با حضور جمع کثیری از کودکان و بانوان خانه دار در کتابخانه شهید سبز علیپور زرج آباد برگزار شد.
حجت الاسلام صادقی در این برنامه ضمن تسلیت ایام عزاداری سیدالشهدا (ع)، کربلا را شامل دو بخش شهادت حسینی و اسارت زینبی دانست و ادامه داد: امام حسین (ع) و یاران وفادارش، کربلا و حماسه عاشورا را خلق کردند و هسته اولیه آن را شکل دادند.
وی با اشاره به ابعاد مختلف اسارت اهل حرم امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) گفت: وظیفه ما انسانها بزرگداشت شهادت حسینی و اسارت زینبی است که باید به اشکال مختلف این عناصر حماسه ساز را پاس بداریم و تکریم کنیم.
حجت الاسلام و المسلمین صادقی،یکی از بهترین و مقدس‌ترین راهها برای زنده نگه داشتن حماسه عاشورا را مطالعه کردن منابع مرتبط و افزایش معرفت خویش نسبت به شخصیتهای حماسه عاشورا دانست.
طی این نشست، «زهرا قاسمی»، مسئول کتابخانه عمومی شهید سبز علیپور زرج آباد به معرفی کتاب « ماه به روایت آه» اثرابوالفضل زورویی نصرآباد که در 12 فصل از زبان دوازده راوی مختلف، نقل شده است را توصیف کرد.

گفتنی است در پایان نیز، زیارت اربعین توسط حجت الاسلام و المسلمین صادقی قرائت شد.
 
 
 
                                                            
 
 
 
 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ