فهرست

در دیدار امام جمعه سرعین با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مطرح شد؛

المان های فرهنگی در کنار جاذبه های توریستی شهرستان سرعین تقویت شود

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خواستار شد: با استفاده از ظرفیت جلسات انجمن و شورای فرهنگی عمومی شهرستان، المان های فرهنگی در شهرستان سرعین توسعه پیدا کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، حجت الاسلام محمود اصغری امام جمعه شهرستان سرعین با حضور در اداره کل کتابخانه های عمومی استان با پروانه رضاقلیزاده دیدار و در خصوص موضوعات کتابخانه ای و فرهنگی گفتگو کرد.
امام جمعه سرعین در این دیدار با اشاره به رسالت عظیم کتابخانه های عمومی در حوزه های فرهنگی و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: کتاب ها میراث مکتوب تمدن کهن ما هستند و انتقال مفاهیم در حوزه های مختلف علمی، دینی، سیاسی، عقیدتی، صنعتی و سایر علوم از طریق کتاب صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه کتاب قران به عنوان ام الکتاب مسیر رشدو تعالی را برای انسانها مشخص کرده است گفت: کتاب قرآن به عنوان جامع ترین و کاملترین کتاب مسیر رشد و تعالی و سعادت را برای بشریت به ارمغان آورده است و مسلمانان با استفاده از آموزه های قرآنی می توانند به سعادت دنیوی و اخروی برسند. 
حجت الاسلام اصغری ضمن قدردانی از اهتمام کتابخانه های عمومی استان در توسعه فضا های کتابخانه ای در شهرستان سرعین گفت: بحمدالله فضاهای کتابخانه ای در شهرستان سرعین در حال گسترش است و روز به روز بر مخاطبان این مجموعه فرهنگی افزوده می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز با اشاره به ظرفیت های گردشگری و تفریحی در شهرستان سرعین خواستار استفاده از ظرفیت جلسات انجمن و جلسات شورای فرهنگ عمومی در جهت تقویت و توسعه المان های فرهنگی در شهرستان سرعین شد.
وی ایجاد بستر های فرهنگی در کنار ظرفیت های گردشگری و تفریحی را یکی از ضرورت های مهم در شهرستان سرعین عنوان کرد و افزود: با وجود توسعه مکان های تفریحی و گردشگری، پیوست فرهنگی مناسبی در این شهرستان توریستی پیش بینی نشده است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی خاطر نشان کرد: راه اندازی نمایشگاههای فرهنگی فصلی با هدف معرفی ذخایر و گنجینه های علمی و فرهنگی و همچنین برگزاری برنامه های فرهنگی با محوریت کتاب و کتابخوانی از جمله برنامه هایی است که می توان با مشارکت کتابخانه های عمومی و سایر دستگاههای مرتبط در شهرستان سرعین اجرا کرد.
در ادامه این دیدار امام جمعه سرعین با حضور در بخش کودک کتابخانه مرکزی ضمن دیدار با کتابداران این مجموعه از ویژه برنامه « پرده خوانی» که روزانه برای کودکان برگزار می شود بازدید کرد.   
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ