فهرست

به همت خیّر نیک اندیش کتابخانه ساز ؛

پروژه کتابخانه روستایی استاد اللهی شایق شهرستان سرعین تکمیل می شود

فرماندار شهرستان سرعین گفت: با مشارکت خیرین توسعه کتابخانه های عمومی در شهرستان سرعین سرعت می گیرد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل به همراه امین علامتی، معاون اداره کل و جمعی از کارشناسان ستادی با حضور در شهرستان سرعین ضمن دیدار با باقر باقرزاده، فرماندار سرعین و محمد خیراندیش، خیّرکتابخانه ساز استان از پروژه های کتابخانه ای این  شهرستان بازدید کرد.
باقر باقر زاده در این دیدار با اشاره به فعالیت های گسترده توسط خیرین در حوزه های مختلف در شهرستان سرعین گفت: بنای فعلی کتابخانه عمومی استاد اسداللهی روستایی شایق به مساحت 100 متربع مربع توسط حسین سودمند از خیرین این شهرستان در سال 1396 به بهره برداری رسید.
وی افزود: با توجه به پیش بینی های صورت گرفته بنای این کتابخانه 320 متر در دوطبقه در نظرگرفته شده بود که طبقه اول و قسمتی از اسکلت طبقه دوم در سال 1396 به بهره برداری رسید و طیقه دوم این این بنای فرهنگی به همت محمد خیراندیش تکمیل و به کتابخانه عمومی ملحق خواهد شد.
 فرماندار سرعین یادآور شد: در راستای توسعه فضا های فرهنگی و کتابخانه ای در شهرستان سرعین اقدامات مناسبی توسط خیرین صورت گرفته است و در حاضر کتابخانه روستای ورگه سران از توابع این شهرستان به همت نیکوکار نیک اندیش؛ محمد خیراندیش در حال احداث است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این دیدار و بازدید از پروژه های کتابخانه ای در شهرستان سرعین ضمن قدردانی از اقدام ارزنده خیّر نیکوکار محمد خیراندیش گفت: یکی از مهم‌ترین حوزه‌ها در امرمحرومیت‌زدایی، تمرکز برتحقق و توسعه عدالت در موضوع برخورداری فرهنگی و آموزشی است و ساختن فردایی روشن و اداره جهانی پیشروتر و بسامان‌تر در گرو یافتن استعدادها و برنامه‌ریزی برای شکوفایی توانایی‌های بالقوه آنان است.
وی افزود: کتابخانه‌های عمومی  یکی از مهم‌ترین پایگاه‌هایی است که  تأثیرآن در امر آموزش و پرورش نسل‌های جدیدانکار ناپذیر است و این امر بویژه در کتابخانه های روستایی به عنوان تنها مرکز فرهنگی از نمود بیشتری برخوردار است.
رضاقلیزاده به فعالیت های پرشمار فرهنگی در و کتابخوانی در کتابخانه استاد اللهی روستای شایق اشاره کرد و افزود: به جهت اقدامات تحسین برنگیز کتابخوانی در این کتابخانه، پریسافیضی پور کتابدار این کتابخانه به عنوان کتابدار منتخب کشوری در سال گذشته اتخاب و از وی تجلیل شد.
 
 
 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ