فهرست

طی برگزاری مراسمی ؛

آیین رونمایی از سه عنوان کتاب نویسندگان شهرستان خلخال برگزار شد

فرماندار شهرستان خلخال گفت: نویسندگان در اعتلای فرهنگی و ارتقای سرانه مطالعه نقش مهمی برعهده دارند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، آیین رونمایی از کتاب های نویسندگان خلخال به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خلخال و با حضور سیدجواد یحیی زاده، فرماندار شهرستان؛ نویسندگان کتاب ها و جمعی از علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برگزار شد.
در این مراسم 3 عنوان كتاب یا عناوین «داستانهاي بچه هاي خلخال» نوشته ثريا وثوقي؛ كتاب شعر «گوهر ناب» نوشته فرود شمخالي متخلص به شباهنگ و کتاب « طلاق عاطفي» نوشته فرزاد كلامي رونمایی شد.
 كلامي نويسنده كتاب «طلاق عاطفي» در این مراسم با بیان اینکه اين كتاب اولين كتاب نوشته شده در مورد طلاق عاطفي است اظهار داشت: كتاب «طلاق عاطفی» در 5 هزار جلد چاپ شد بود که همه نسخه های چاپ شده در اولین روز های عرضه در کتابفروشیها با استقبال قابل توجه اقشار مردم به فروش رفت.
 این کارشناس روانشناسی که مدیر کلنیک درمانی روانشناسی در خلخال است خاطر نشان کرد: مطالب كتاب حاضر در خصوص موضوعات و معضلات جاری جامعه نگارش شده و حاوی واقعیت های ارائه شده از زبان مراجعه کنندگان به کلینک درمانی می باشد.
وی در ادامه سخنان خود عدم دقت در انتخاب درست زوج و زوجه را عوامل مهم طلاق عاطفی عنوان کرد و افزود: نهاد های فرهنگی و همچنین ارگان های دست اندرکار این حوزه باید بستر های لازم را به منظور ارتقای آگاهی و شناخت زوجین از روحیات و علایق یکدیگر در پیش از ازدواج فراهم نمایند.
وثوقي نويسنده كتاب «داستانهاي بچه هاي خلخال» نیز در این مراسم گفت: اين كتاب در مورد ادبيات كودكان مي باشدكه اهداف آموزش و پرورش را درقالب قصه گويي به بچه ها ارائه مي دهد.
وی تاثیر این کتاب را درتقويت مهارتهاي شعرسرایی، داستان نویسی و قصه گويي مثبت ارزیابی کرد و افزود: استفاده از زبان هنر و ارتقای توان هنری کودکان در هدايت آنان بسوي رشد و زبان شيوا ودرخور فهم کمک نموده  و يكي از اهداف آن انتقال تجربيات كودكان به یکدیگر است.
فرود شمخالی خالق سومین اثر رونمایی شده در این مراسم  گفت: كتاب «گوهر ناب» به نام مبارک امام سجاد (ع) مزین شده و در خصوص احوالات زندگی آن امام همام می باشد.
وی به نظر نظرعالمان و دانشمندان در خصوص اهمیت کتاب اشاره کرد و گفت: كتاب از نظر اوليا بالاترين مقام را دارد و کتاب به عنوان کالای فاخر فرهنگی، منتقل کننده علوم از نسل های گذشته به نسل حاضر بوده است.
نویسنده کتاب «گوهر ناب» خاطرنشان کرد: در این کتاب دعاي 27 صحيفه سجاديه در 18 فراز گرداوری شده و به سه زبان فارسي، انگليسي و عربي نگارش شده است.
شمخالی افزود: در اين كتاب هرمطلبي را كه در دعاي امام سجاد(ع) ذكر شده بصورت شعر در شش سطر نگارش شده است.
فرماندار شهرستان خلخال نیز در این مراسم ضمن قدردانی از اهالی فرهنگ و فرهیخگان شهرستان، تولید آثار فرهنگی بویژه کتاب را نشانه رشد فرهنگی جامعه عنوان کردو افزود: کتاب عامل اصلی انتقال دانش و ابزار های مهم توسعه است و نویسندگان کتاب می توانند با تولید این کالای فاخر در رشد شاخص های فرهنگی موثر باشند.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ