فهرست

در راستای غنی سازی اوقات فراغت کودکان؛

اجرای فعالیت های فرهنگی و کتابخانه ای در کتابخانه ها ی عمومی شهرستان سرعین

همزمان با هفته اول شهریورماه، ویژه برنامه های کتابخوانی در کتابخانه های عمومی شهرستان سرعین برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و همچنین با هدف غنی سازی اوقات فراغت کودکان ونوجوانان در ایام تعطیلات تابستان، ویژه برنامه های کتابخوانی در کتابخانه های عمومی شهرستان سرعین برگزارشد.
در کتابخانه عمومی استاد اسداللهی روستای شایق، نشست کتابخوانی با عنوان «حجاب و عفاف در آیینه محرم» با هدف تبیین و تشریح اهمیت حجاب و عفاف در اسلام ونقش آن در نهضت عاشورا، با استقبال اعضای کتابخانه برگزار شد.                                
 گفتنی است ویژه برنامه دیگری نیز با محوریت معرفی کتاب برای کودکان و نوجوانان با معرفی کتاب (دسته های گل،بوته های خار)نوشته سید محمد مهاجرانی در کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر (عج) برگزار شد.
کتاب «دسته های گل بوته های خار» به دوران زندگانی امام حسین (ع) اشاره دارد و حاوی داستانهایی از زندگانی قاتلین آن امام بزرگوار میباشد.گفتنی است این نوع برنامه های فرهنگی روز های پنج شنبه با عنوان «پنجشنبه های دانایی» در کتابخانه حضرت ولیعصرعج سرعین برگزار می شود.
 برنامه کتابخوانی با عنوان «نقش بانوان در بسط فرهنگ عاشورایی» در کتابخانه استاد اسداللهی روستای شایق برگزار گردید این برنامه با هدف معرفی نقش بانوان دربسط و گسترش فرهنگ دینی و اسلامی در جامعه و  اهمیت بانوان در ترویج فرهنگ عاشورایی و نقش آنان در تبلیغ سنتها و آیینهای دینی برگزار شد.                            کارگاه آموزشی محیط زیست «حیات وحش سبلان» با حضور کارشناس اداره محیط زیست شهرستان سرعین در محل کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر عج سرعین برگزار شد.
در این کارگاه آموزشی اهمیت حیات وحش و طبیعت دامنه سبلان و فواید و خطرات حیوانات این منطقه مورد بحث قرار گرفت و در پایان این برنامه  نیز از طرف اداره محیط زیست شهرستان به تمامی اعضاءشرکت کننده این کارگاه هدایایی اهدا گردید. 
 
                
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ