فهرست

با اختصاص 3 میلیارد رسال اعتبار؛

آغاز عملیات عمرانی در کتابخانه عمومی شهید مطهری اردبیل

فرماندار اردبیل گفت: به منظور شاداب سازی محیطی و مقاوم سازی بنای کتابخانه عمومی شهید مطهری اردبیل 3 میلیارد ریال برای این مجموعه فرهنگی اختصاص یافته است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، همزمان با گرامی داشت هفته دولت، عملیات اجرائی به منظور شاداب سازی و بازسازی و انجام تعمیرات در بخش های داخلی کتابخانه شهید مطهری اردبیل، با اختصاص اعتباری بالغ بر 3 میلیارد ریال از محل اعتبارات تملک دارئی های سرمایه ای شهرستان اردبیل آغاز شد.
سید محمد اعتماد، فرماندار اردبیل در جریان بازدید از میزان پیشرفت عملیات عمرانی کتابخانه شهید مطهری اردبیل اظهار داشت: امیدواریم این کتابخانه پس از بازسازی به‌عنوان یکی از مراکز فرهنگی شهر  مورد بهره‌برداری بیشتر و بهتر شهروندان قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: کتابخوانی یکی از مهمترین موئلفه های توسعه یافتگی جوامع محسوب می شودو این مسئله مهم نشانگر آن است که برای تحقق این هدف، باید برنامه ریزی های مدون در حوزه کتاب و کتابخوانی انجام گیرد.
وی تصریح کرد: کتاب یک رسانه ارزشمند است و قرن هاست که همه ی ارزشهای فرهنگی، مذهبی و ملی ما توسط کتاب نسل به نسل منتقل شده است.
گفتنی است کتابخانه عمومی شهید مطهری اردبیل اولین کتابخانه عمومی استاندارد استان با زیربنائی بالغ بر 2 هزار و 500 متربع  دارای بخش های سالن های مطالعه خواهران و برادران، مرجع، مخزن، بخش کودک، نشریات و همچنین تالار بیضای اردبیلی است و این مجموعه فرهنگی میزبان برنامه های متنوع فرهنگی و کتابخوانی در ایام مختلف سال است.
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ