فهرست

مروری بر فعالیت های کتابخانه ای در پادگان شهید بیگلری مشگین شهر؛

روایت کتابخانه ای از مرکز آموزش های نظامی

معاون آموزشی پادگان آموزشی شهید بیگلری مشگین شهر گفت: کتابخانه مشارکتی پادگان آموزشی شهید بیگلری در تقویت بنیه های علمی و فرهنگی و ترویج مبانی عقیدتی و دینی نیروهای وظیفه نقش اثرگذاری دارد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، سرهنگ رحمان قلیزاده، معاون آموزشی پادگان آموزشی شهید بیگلری مشگین شهر باتشریح اقدامات این مرکز آموزشی در حوزه های فرهنگی اظهار داشت: کتابخانه مشارکتی شهید بیگلری در سال 1397 در این مرکز راه اندازی شد و هم اکنون با بیش از 3 هزار 100 نسخه کتاب، خدمات قابل توجهی را حوزه های کتابخوانی و فرهنگی برای کارکنان و نیرو های وظیفه ارائه می کند.
سرهنگ قلیزاده با بیان اینکه در راستای فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر پروش استعداد های نیرو های وظیفه در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی برنامه ریز های اساسی در این مرکز صورت گرفته است، گفت: در کنار آموزش های نظامی با استفاده از ظرفیت کتابخانه، دوره های متعدد فرهنگی از جمله « کارگاه آموزشی فن بیان؛ روش تدریس؛ مدیریت استرس و کنترل خشم» با حضور اساتید برجسته دانشگاههای استان در راستای تعالی فکری و ارتقای توانمندی های کارکنان و سربازان وظیفه برنامه ریزی و اجرا می شود.
معاون آموزشی مرکزآموزش نظامی شهید بیگلری مشگین شهر اضافه کرد: در طول ایام هفته و در اوقات فراغت، نیرو های وظیفه با مراجعه به کتابخانه های عمومی از منابع موجود در کتابخانه استفاده می کنند و این کتابخانه با استقبال توجه پرسنل و سربازان قرارگرفته است.
وی همچنین از راه اندازی 18 سازه ایستگاه مطالعه در آسایشگاههای سربازان خبر داد و خاطر نشان کرد: برای هر آسایشگاه یکی از سربازان علاقه مند به عنوان رابط فرهنگی معین شده است که علاوه بر بارگذاری کتاب های متنوع در سازه های ایستگاه مطالعه، منابع درخواستی مورد نیاز سربازان وظیفه را از کتابخانه دریافت و ارائه می کنند.
این مقام نظامی در ادامه سخنان خود به برگزاری مسابقات کتابخوانی در این مرکز اشاره کرد و افزود: مسابقه کتابخوانی از کتاب های «ابراهیم هادی؛ پایی که جاماند؛ آب هرکز نمی میرد؛ مربع های قرمز» از جمله کتاب هایی هستند که از این منابع، مسابقه کتابخوانی در بین نیرو های وظیفه و پرسنل نظامی این مرکز برگزار شده است.
سرهنگ قلیزاده در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای برنامه هایی در جهت تقویت روحیه ایثار و شهادت، طرح های محرومیت زدایی در بین اعضای این مرکز آموزشی اشاره و خاطر نشان کرد: در راستای محرومیت زدایی از اقشار نیازمند بویژه در روستا های دور دست این شهرستان،گروه های جهادی این مرکز با حضور در این روستا ها و با بهره گیری از توانمندی های متنوع موجود در بین نیرو های وظیفه، اقدام به خدمات رسانی در حوز های فرهنگی، عمرانی، بهداشتی و درمانی، آبرسانی، بازسازی منازل محرومین می کنند.    
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ