فهرست

با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛

مراسم آغاز به کار طرح « باهم بخوانیم» در کتابخانه عمومی پانزده خرداد آراللو برگزار شد

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل گفت: ارتقای توان مطالعاتی و تقویت انگیزش برای مطالعه از اهداف برگزاری این طرح است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، اولین جلسه طرح  ملی «با هم بخوانيم» با حضور پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ علی پور بشیر، رئیس نمایندگی آموزش و پرورش بخش هیر و با استقبال پرشور کودکان در کتابخانه عمومی پانزده خرداد آراللو برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در تشریح اهداف و ویژگی های این طرح اظهار داشت: تدوين سير مطالعاتي و انتخاب 20 كتاب جذاب و خواندني، اولويت دادن به مناطق محروم و نيمه برخوردار براي اجراي طرح، طراحي سامانه پشتيباني و گزارش‌گيري به منظور رصد لحظه به لحظه فرآيند اجراي طرح و پشتيباني كامل از كتابداران مجري، تدوين فعاليت‌هاي متنوع در فرآيند مطالعه كتاب‌ها كه خواندن كتاب ها را براي كودكان لذت‌بخش‌تر و ميزان يادگيري را به بالاترين سطح كيفي ممكن مي‌رساند از جمله ويژگي‌هاي برجسته اين طرح است.
وی خاطر نشان کرد:  این طرح بر اساس يك سير مطالعاتي هدفمند و با محوريت 20 كتاب براي گروه سني 9 تا 12 سال، به مدت 12 هفته برگزار مي‌شود وكتابدار اين طرح در طول برگزاري ، اطلاعات اعضاي گروه‌هاي 12نفري خود و سپس كتاب‌هاي انتخاب شده توسط اين اعضا را در سامانه مخصوص اين طرح وارد مي كند و سپس با تكميل پرسشنامه‌هاي طراحي شده در آن، ازريابي خود از عملكرد اعضاي گروه را به صورت هفتگي ثبت خواهد كرد.
گفتنی است: راه‌اندازي سامانه ارسال گزارش و رصد و پشتيباني لحظه‌ به لحظه طرح، ثبت‌ اطلاعات كتابدار مجري در سامانه و ثبت اطلاعات محل اجراي طرح و شركت كنندگان و همچنين ارسال كتاب‌ها و اقلام چاپي و غيرچاپي مورد نياز براي اجراي طرح، به كتابخانه‌هاي نيز از ديگر اقدامات انجام شده در راستاي اجراي طرح «باهم بخوانيم»  توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور است.

شایان ذکر است: نهاد کتابخانه‌های عمومی تمامی کتب موردنیاز این طرح، وسایل موردنیاز برای نقاشی و کاردستی و نیز جوایزی برای تشویق گروه موردنظر تامین کرده و مسئول امور فرهنگی تهران به‌صورت پشتیبان هر روز پاسخگوی سؤالات و مشکلات مربوطه در رابطه با اجرای طرح خواهد بود.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ