فهرست

به همت کتابخانه عمومی فرهنگ نمین؛

کارگاه آموزشی کمک های اولیه در کتابخانه عمومی فرهنگ نمین برگزار شد

کارشناس آموزش هلال احمر شهرستان نمین گفت: آگاهی بخشی و امداد رسانی صحیح در پیشگیری از صدمات و تلافات انسانی و محیطی موثر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل،دوره کمک های اولیه و فوریت های پزشکی به همت کتابخانه فرهنگ نمین و با مشارکت اداره هلال احمر شهرستان نمین به مدت 32 ساعت با حضور اعضای کتابخانه فرهنگ شهرستان نمین برگزار شد.
کارشناس آموزش هلال احمر شهرستان نمین در این کارگاه آموزشی طی سخنانی اظهار داشت: امروزه با توجه به کثرت وقوع حوادثی نظیر تصادف و حوادث شغلی، سوانح طبیعی نظیر  سیل و زلزله و نیز سکته های قلبی و مغزی از یک سو و احتمال تاخیر نیروهای خبره امدادی در محل حادثه،  برگزاری دوره ای در زمینه آموزش کمک های اولیه و فوریت های پزشکی را با هدف کاهش آسیب های ناشی از حادثه، ضرورت می بخشد.
وی با اشاره به ضرورت برگزاری کارگاه آموزشی «امداد و نجات» افزود: هدف از برگزاری این قبیل کارگاه های آموزشی و درمانی؛ آگاهی بخشی و امداد رسانی  به موقع و صحیح به مصدومین در هنگام وقوع حوادث  برای جلوگیری از مرگ، پیشگیری از صدمات و عوارض بعدی، کاهش درد و رنج مصدوم قبل از رسیدن افراد حرفه ای و انتقال مصدوم به مراکز درمانی است.
اسدزاده گفت: برگزاری دوره کمک های اولیه و فوریت های پزشکی افزایش سطح دانش و توانایی های افراد جامعه در خصوص کمک های اولیه و فوریت های پزشکی و فراهم آوردن بستری مناسب برای افزایش سطح سلامت در جامعه است.
وی سرفصل های آموزشی این دوره آموزشی را شامل آشنایی با اصل و اهداف امداد و کمک های اولیه، انواع زخم و کنترل خونریزی، انواع سوختگی و تشنج، حمل مجروح، علائم حیاتی و هشداردهنده، خفگی ها، تنفس مصنوعی و ... بیان کرد.
گفتنی است: این کارگاه از 22 تیرماه لغایت 5 مرداد ماه در کتابخانه عمومی فرهنگ نمین برگزار شد ودر این کارگاه آموزشی 22 نفر از اعضا به صورت تئوری و عملی در این کارگاه شرکت کردند.
                                                                                                        
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ