فهرست

در دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی اصلاندوز مطرح شد؛

ضرورت توسعه ارائه خدمات فرهنگی به قشر های خاص اجتماعی در کتابخانه های عمومی

فرماندار اصلاندوز گفت: ارائه خدمات کتابخانه ای به قشر های خاص اجتماعی بویژه نابینایان و ناشنوایان در کتابخانه های عمومی شهرستان اصلاندوز مورد توجه قرار گیرد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اصلاندوز به ریاست صمد روحی فرماندار و رییس انجمن و باحضور پروانه رضا قلی زاده مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ قدرت مهرآوران رییس آموزش و پرورش؛ خدابخش علیزاده رییس شورای اسلامی شهر؛ حسین پورمردان شهردار؛ امین پورمحمد سرپرست کتابخانه های عمومی؛ فرهاد فولادی بخشدار مرکزی؛ بابک مجرد بخشدار بران؛ شهریار محمدی رییس اداره بهزیستی و اعضای حقیقی انجمن در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
پروانه رضاقلی زاده مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل با اشاره به ضرورت ارائه خدمات کتابخوانی و تسهیل دسترسی قشرهای مختلف مردم بویژه روستائیان و عشایر تلاشگر، از آمادگی کتابخانه های عمومی برای این امر مهم فرهنگی خبر داد و گفت: درصورت تامین خودرو با هماهنگی فرمانداری کتابداران شهرستان اصلاندوز در قالب پیک کتاب، کتاب های مناسب را در اختیار مقاطع مختلف سنی بویژه کودکان و نوجوانان این مناطق قرار خواهند داد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل همچنین از آموزش و پرورش خواست برای دسترسی آسان دانش آموزان روستاها و قشلاق های فاقد کتابخانه،  معلمانی که به این مناطق رفت و آمد می کنند در قالب طرح پیک کتاب با کتابخانه های عمومی همکاری کنند.
پروانه رضاقلی زاده بااذعان به اینکه همه خانواده از میزان استفاده غیرمفید و ارتباط مستمر فرزندانشان با گوشی های هوشمند نگران هستند و دغدغه انتخاب جایگزینی مناسب برای آن هستند؛ گفت: راه رشد و تعالی فرزندانمان برقراری ارتباط صمیمی با کتاب است. وی افزود: در مناطق شهری نیز معلمان می توانند با ارجاع دانش آموزان برای حل تکالیف درسی به کتابخانه ها و نیز تشویق آنان به امانت کتاب از کتابخانه ها و معرفی کوتاه آن در کلاس درس، موجب فزایش سرانه مطالعه در این منطقه شوند.
صمد روحی فرماندار شهرستان اصلاندوز نیز کتابخوانی را الویت اول برنامه فرهنگی این شهرستان دانسته و به همکاری تمامی دستگاه های فرهنگی و اجرایی در زمینه توسعه کتابخوانی تأکید کرد.
رییس انجمن کتابخانه های عمومی اصلاندوز با اشاره به آمار بالای نابینایان در این شهرستان، ارائه خدمات کتابخوانی از جمله کتابهای صوتی به روشندلان را خواستار شد و گفت برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی با همکاری کتابخانه های عمومی و بهزیستی کارگاه های آموزش مهارتهای زندگی در طول تابستان برگزار خواهد شد.
 در این جلسه مقرر شد برای تهیه و تدوین برنامه های کوتاه ویدیویی کتاب محور، فضای مناسب در کتابخانه امام جعفرصادق علیه السلام در اختیار گروه جهادی به مدیریت حجت الاسلام علی کاظمی قرار داده شود.
گفتنی است مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بعد از اتمام این جلسه ضمن بازدید از کتابخانه های عمومی شهید اوینی اصلاندوز و امام جعفر صادق (ع) روستای قره قباق با کتابداران دیدار کرد.
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ