فهرست

با هدف تکریم از پیشکسوتان فرهنگی؛

آیین تجلیل از بازنشستگان فعال در حوزه های فرهنگی شهرستان خلخال برگزار شد

فرماندار شهرستان خلخال گفت: بازنشستگان دستگاههای اجرایی و فرهنگی خلخال، صد ها عنوان کتاب درحوزه های مختلف علمی و فرهنگی منتشر کرده اند.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، همزمان با سوم مرداد «روز خانواده و تكريم بازنشستگان» آيين تكريم و تجليل از بازنشستگان با حضور سیدجواد یحیی زاده، فرماندارشهرستان خلخال؛ مریم محمدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی خلخال و جمعی از بازنشستگان فعال در حوزه های فرهنگی در کتابخانه عمومی عاشوری زاده این شهرستان برگزار شد.
فرماندار خلخال در اين مراسم با اداي احترام به مقام بازنشستگان و پيشكسوتان كتابخوان اظهار داشت: بازنشستگان در تالیف و تدوین كتابهاي مختلف ادبي، تاريخي،علمي و آموزشي و قرآني بسیار فعال بوده اند و این فعالان فرهنگی از افتخارات شهرستان خلخال هستند.
وي افزود: صدها كتاب به عنوان گنجينه تلاش هاي بازنشستگان، معلمان و فرهنگيان و پيشكسوتان علم ادب در حوزه های مختلف تاریخی، ادبی و فرهنگی بومی و آیین های سنتی مربوط به خلخال نگارش، تاليف و چاپ شده است که این منابع مورد استفاده محققان و پژوهشگران این خطه قرار می گیرد.
 فرماندار خلخال اذعان كرد: كتاب اصلي ترين نقش را در تربيت انسان ها برعهده داشته و در تمام ادوار كتاب و نسخه هاي عملي هميشه راهنماي انسان ها و جامعه بوده است.
وي با قدرداني از تلاشهاي كتابخانه عمومي در برپايي چنين مراسمي بيان كرد: استفاده از تجربيات پيشكسوتان براي آموزش مولفان جديد و كساني كه تازه در اين راه قدم گذاشته اند از اهميت ويژه اي برخوردار است.
در ادامه این مراسم رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خلخال با بیان اهمیت ارائه خدمات کتابخانه ای به اقشار مختلف بویژه بازنشستگان در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و گفت: فراگیری علم و دانش مختص به زمان و مکان و هچنین سن خاصی نیست به طوریکه در حدیثی منتسب به نبی مکرم اسلام با عنوان » اطلُبوا العِلمَ مِنَ المَهدِ إلَى اللَّحْدِ» اهمیت کسب علم و دانش برای اقشار در سنین مختلف بیش از پیش توصیه شده است.  
در ادامه اين برنامه آقایان ؛ فرهنگ خاك نژاد، پويا پورعبدالحسين، پاشا صميمي، مصطفي زاده، ابوالفتحي و خانم وثوقی به معرفی کتاب ها و تاليفات خود پرداختند.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ