فهرست

با هدف آموزش کارکنان و کتابداران؛

کارگاه آموزشی امداد و نجات در کتابخانه‌های روستایی شهرستان کوثر برگزار شد

به منظور توانمند سازی اعضای کتابخانه های شهید سبزعلیپور روستای زرج آباد و بخش فیروز ولایت در مقابله با حوادث و سوانح، یک دوره کارگاه آموزشی امداد، نجات و کمک های اولیه در این کتابخانه‌ها برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل، معصومه مصطفائی، رئیس اداره شهرستان از برگزاری کارگاه آموزشی امداد، نجات و کمک های اولیه با همکاری و مشارکت جمعیت هلال احمر شهرستان خبر داد.
مصطفائی با اشاره به اینکه هدف سازمان هلال احمر آموزش رایگان و گسترده به تمامی افراد جامعه است،در این خصوص گفت: هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی کاهش آثار بلایای طبیعی و آگاهی بخشی به اعضای کتابخانه در هنگام بروز حوادث است، چراکه ضروری است که آحاد مردم با مدیریت بحران و کمک های اولیه آشنا شوند.
وی اضافه کرد: در این دوره آموزشی مباحثی پیرامون نحوه کمک رسانی به مصدومین، ویژگی های مصدوم و اصول مراقبت از وی آموزش داده شد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کوثر تصریح کرد: این دوره همچنین شیوه مراقبت اولیه از مصدومیت ها، انواع شکستگی ها، گزیدگی ها و گاز گرفتگی به صورت تئوری و عملی برای اعضا توضیح داده شد وبخش پایانی این کارگاه به پرسش و پاسخ اختصاص یافت.
لازم به ذکر است، در این دوره 60 نفر از اعضای کتابخانه‌های روستایی شهرستان با مباحث «امداد و نجات» آشنا شدند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ