فهرست

با مشارکت اداره کتابخانه های عمومی و اداره برق شهرستان نمین برگزار شد؛

کارکاه آموزشی صرفه جویی و رعایت الگو های مصرف برق در ادارات و منازل

رئیس اداره برق شهرستان نمین گفت: فرهنگ سازی به منظور رعایت الگو های مصرف برق، کلید طلایی گذر از بحران مصرف برق در ایام تابستان است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، در راستای تفاهم نامه اداره کل کتابخانه های عمومی و شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل، اولین کارگاه آموزشی با موضوع «صرفه جویی و اصلاح الگوی مصرف برق در ادارات و منازل» با حضور شهلا هنرور، معاون فرماندار نمین؛ علی وفاخواه، رئیس و کارشناسان برق شهرستان و جمعی از مسئولین  ادارات شهرستانی در کتابخانه عمومی امامی نمین برگزار شد.
 
وفاخواه رئیس اداره برق شهرستان، فرهنگ سازی به منظور رعایت الگو های مصرف برق را کلید طلایی گذر از بحران انرژی در ایام تابستان عنوان کرد و گفت: با استفاده از ظرفیت نهاد های فرهنگی بویژه کتابخانه های عمومی، مدارس، خانواده ها؛ آموزش های لازم به منظور رعایت الگوهای مصرف برق و استفاده صحیح از این انرژی گرانبها ارائه شود و فرهنگ سازی در این خصوص باید از دوران کودکی برای اقشار مختلف جامعه ارائه شود.
یوسفی از کارشناسان خبره شرکت توزیع برق شهرستان استان اردبیل نیز طی سخنانی، مطالب آموزشی پیرامون برنامه ریزی و مدیریت مصرف برق در ایام پیک تابستان را در قالب فیلم و کلیپ ارائه کرد و گفت: با توجه به اینکه  مصرف انرژی برق در ایام تابستان  سه برابر حالت عادی می باشد بهترین راه برای صرفه جویی در مصرف انرژی آگاهی و آموزش و عادت کردن به روش های صحیح مصرف است.
وی در ادامه به راهکارهای ساده و مفید صرفه جویی در مصرف برق اشاره کرد و افزود: اصلاح سیستم های روشنایی و استفاده از لامپ های کم مصرف؛ پرهیز از بکار گیری لوازم پرمصرف خانگی در دوران پیک مصرف و خاموش کردن لامپ های اضافی از راهکار های مهم جلوگیری از اتلاف انرژی است.
 گفتنی است در ادامه این برنامه کتاب«راهنمای انتخاب لوازم خانگی برقی"» توسط حدیث نجاتی معرفی و خانم ها زهرا خوش رویش و نادیا سرباز مقالات خود را در خصوص نحوه صحیح مصرف انرژی را معرفی کردند.
در حاشیه این کارگاه آموزشی نیز اعضاء کودک و نوجوان با خلق آثار هنری و تولید کار دستی آموخته های خود را از کارگاه به نمایش گذاشتند و از کودکان و نوجوانان حاضر در مراسم با بسته فرهنگی و آموزش صرفه جویی در مصرف برق تجلیل شد.
 
 
 
 
 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ