فهرست

با ابلاغ مدیرکل توسعه کتابخانه ها و مشارکت های نهاد؛

انتخاب کتابدار کتابخانه مرکزی به عنوان عضو اصلی کارگروه تخصصی ناشنوایان

با ابلاغ مدیرکل توسعه کتابخانه ها و مشارکت های نهاد، پریسا شیخ باقری به عنوان عضو اصلی کارگروه تخصصی ناشنوایان نهاد کتابخانه های عمومی کشور معرفی شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، طی صدور حکمی از طرف اصغر گودرزی، مدیرکل توسعه کتابخانه ها و مشارکت های نهاد کتابخانه های عمومی کشور، پریسا شیخ باقری از کارکنان کتابخانه مرکزی و کتابدار بخش کودک این کتابخانه به مدت 2 سال از اول مرداد ماه سال جاری تا 31 تیرماه سال 1403 به عنوان عضو اصلی کارگروه تخصصی ناشنوایان نهاد کتابخانه های عمومی کشور معرفی شد.
گفتنی است وی  دارای تحصیلات کارشناسی ارشد رشته روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی است و از زمان راه اندازی بخش ناشنوایان در 12 مهرماه در کتابخانه مرکزی، دراین بخش فعالیت داشته است.
شیخ باقری در سخنانی برگزاری برنامه قصه گویی به زبان اشاره با موضوع منابع جشنواره رضوی و مسابقه نقاشی به مناسبت روز ملی کودک؛ اجرای  قصه گویی همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی با حضور کودکان و نوجوانان کم شنوا و ناشنوا؛ ویژه برنامه جشن انقلاب با اجرای برنامه قصه گویی، مسابقه نقاشی و تماشای انیمیشن همزمان با دهه فجر؛ جلسه کارگاه آموزشی با عنوان گفتاردرمانی برای کودکان کم شنوا و ناشنوا با حضور کارشناس گفتار درمانی؛ برگزاری ویژه برنامه من یار مهربانم با اجرای برنامه شاد بازی گروهی، آموزش اوریگامی ساده و پخش انیمیشن در 17 اسفند ماه 1400 همزمان با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور جزو برنامه هایی عنوان کرد که در این بخش با حضور کودکان ونوجوانان اجرا شده است.
شیخ باقری همچنین از برنامه ریزی به منظور اجرای برنامه های تابستانی در این بخش اشاره کرد و افزود:  در فصل تابستان کلاس های  تابستانی نقاشی و آموزش جمله سازی در روزهای شنبه و دوشنبه برای کودکان و نوجوانان کم شنوا و ناشنوا برگزار می شود.
وی خاطرنشان کرد: تاکنون در بخش کم شنوایان و ناشنوایان کتابخانه مرکزی بیش از 200 برنامه آموزشی به صورت فردی و به صورت جمعی اجرا شده است.
این عضو منتخب کارگروه تخصصی ناشنوایان نهاد کتابخانه های عمومی کشور هدف خود از حضور در کارگروه تخصصی ناشنوایان را تلاش برای کاهش مشکلات این قشر از افراد جامعه عنوان کرد و افزود: اولین و بزرگترین دغدغه بنده تلاش برای تامین سمعک مناسب برای کودکانی هست که والدینشان توان خرید این وسیله حیاتی را برای کودک ناشنوایشان ندارند و در این مسیر با بهره گیری از ظرفیت انجمن خیرین کتابخانه ساز استان تلاش خواهم کرد تا مشکلات این عزیزان برطرف شود.
وی همچنین ایجاد ارتباط با مراکز گفتار درمانی برای معرفی اعضای بخش ناشنوایان کتابخانه مرکزی را از برنامه های آتی این مرکز عنوان کرد تا زمینه حضور ناشنوایان با هزینه کمتر در این مراکز فراهم شود.
 شیخ باقری همچنین به راه اندازی شبکه های اجتماعی برای ارائه آموز های از راه دور برای اعضای ناشنوا اشاره کرد و گفت:  بخش کم شنوایان و ناشنوایان کتابخانه مرکزی به ادرس:  nashenavayan_ardabilcentrallib    ودر واتساپ نیز «گروه فرشتگان کتابخانه مرکزی» با حضور اعضا کم شنوا و ناشنوا و والدین کودکان در حال فعالیت است.
 

 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ