فهرست

دربازدید مسئولین خلخال از کتابخانه لنبر شهرستان خلخال عنوان شد؛

کتابخانه های روستایی مهمترین پایگاه اجتماعی و فرهنگی روستاها هستند

امام جمعه شهرستان خلخال گفت: نقش کتاب در هدایت، رستگاری، و پیشرفت علمی و فرهنگی انسان ها و جامعة بشری چشمگیر است

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل به نقل از حوریه فتحی، مسئول کتابخانه عمومی روستای لنبر؛ حجت الاسلام کریم اسدی، امام جمعه شهرستان خلخال و سرهنگ جواد نوروزی، فرمانده سپاه ناحیه خلخال از کتابخانه شهید شاهرخ قلیزاده روستای لنبر بازدید کردند.
حجت الاسلام اسدی در جریان بازدید از این کتابخانه گفت: کتابخانه های روستایی از مراکز مهم ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در روستا ها هستند و فعالیت این مجموعه فرهنگی، دسترسی اقشار مختلف به منابع علمی را تسهیل می کند.
وی به نقش کتاب در پیشرفت و توسعه جوامع و همچنین هدایت و رستگاری بشر اشاره کرد و افزود: در دین مبین اسلام برای خواندن کتاب سفارش شده است و کتاب قرآن به عنوان کتاب انسان ساز برای هدایت و رستگاری انسانها از طرف خداوند متعال برای بندگان نازل شده است.
وی بر لزوم توسعه و تجهیز این مراکز فرهنگی روستایی تاکید کرد و افزود: خیرین نیز می توانند با تامین منابع مکتوب در ارتقای غنای علمی کتابخانه ها مشارکت کنند.
فرمانده سپاه ناحیه خلخال نیز با اشاره به رسالت سپاه در حوزه های فرهنگی خاطر نشان کرد: مشارکت پایگاه های بسیج و کتابخانه های روستایی در اجرای برنامه های فرهنگی نقش تاثیرگذاری را توسعه و تعالی فرهنگی روستا ها خواهد داشت.  
 
 
نسخه قابل چاپ