فهرست

مقاله کتابدار اردبیلی در نشریه معتبر هندی منتشر شد

مقاله کتابدار اردبیلی با عنوان «بررسی میزان توانمندی روانشناختی کتابداران کتابخانه های عمومی استان» در نشریه معتبرکشور هند منتشر شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، زینب انجامی کتابدار کتابخانه عمومی شمس شهرستان نیر در گفتگو با روابط عمومی اداره کل با اعلام این خبر اظهار داشت:  این مقاله با هدف بررسی میزان توانمندی روانشناختی کتابداران کتابخانه های عمومی استان اردبیل بر اساس مدل اشپریتزر و اولویت بندی عوامل موثر برآن تنظیم شده است.
این کتابدار پژوهشگر گفت: دکتر مینا ریاحی نیا و دکتر بیژن عبداللهی از اساتید رشته کتابداری به عنوان اساتید راهنما و مشاور در تهیه آن مقاله مشارکت داشتند و با تلاش های صورت گرفته این مقاله در مجله libraryherald که یکی از معتبر ترین مجلات در حوزه رشته علم اطلاعات و دانش شناسی کشور هند که بیش از 100 سال در این حوزه فعال بوده، منتشر شد.
وی که علاوه بر پژوهش های متعدد، تجربه اجرایی و سابقه مسئولیت اداره کتابخانه های شهرستان نیر را نیز در کارنامه دارد، هدف از این مطالعه را بررسی میزان توانمندی روانشناختی کتابداران کتابخانه های عمومی استان اردبیل براساس مدل اشپریتزرو اولویتبندی عوامل مؤثر بر آن عنوان کرد و افزود:  تحقیق حاضر از نوع توصیفی پیمایشی میباشد و جامعه پژوهش در آن متشکل از 99 نفر -بود که 99 نفر آنها به روش سرشماری در این مطالعه قرار گرفتند و داده ها از طریق دو پرسشنامه توانمندسازی روانشناختی اشپریتزر و عوامل مؤثر بر آن جمع آوری شدند.
 دراین مقاله خاطرنشان شده است که: در کل میانگین جامعه تحقیق در ابعاد مختلف توانمندی در حد مطلوب و قابل قبول بود و میتوان گفت کتابداران کتابخانه های عمومی استان اردبیل از میزان توانمندی روانشناختی خوبی برخوردارند.
متن کامل این مقاله را در لینک زیر مطالعه نمائید:

http://www.upsara.com/images/x341829_.pdf
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ