فهرست

در جلسه انجمن شهرستان کوثر عنوان شد؛

توسعه اجتماعی و تحولات فرهنگی با تربیت نسل کتابخوان و مطالعه محور محقق می شود

فرماندار شهرستان کوثر گفت: مقابله با آسیب های اجتماعی با ارتقای توانمندی علمی و افزایش دانش و مطالعات عمومی در جامعه میسر می شود.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل،جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوثر به ریاست مطلب صادقلو، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خلخال و با حضور پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ بلال اسکندری وحسن بحری زاده بخشداران بخشهای تابعه شهرستان؛ معصومه مصطفایی رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و اعضای حقیقی و حقوقی این انجمن در محل فرمانداری شهرستان کوثر برگزار شد.
رییس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوثر با بیان اینکه ارتقای شاخص های فرهنگی و توسعه اجتماعی از ارکان توسعه یافتگی محسوب می شود اظهار داشت: فرهنگ پایه و اساس توسعه و پیشرفت محسوب می شود و تحقق اهداف توسعه ای کشور با سرمایه گذاری در حوزه های فرهنگی و اجتماعی حاصل خواهد شد.
فرماندار کوثر راه حل بسیاری از معضلات موجودر در حوز های زیست محیطی، مصارف بیش از حد نیاز در حوزه انرژی و معضلات و مشکلات موجود در حوزه آسیب های اجتماعی و همچنین جلوگیری از افزایش نزاع و خشونت در جامعه را ارتقای آگاهی عمومی و افزایش مطالعات عمومی عنوان کرد و افزود: کتابخانه های عمومی به عنوان مراکز غنی علمی و دانشگاه های عمومی برای اقشار مختلف، نقش اساسی را پیشبرد این اهداف دارند و با استفاده ازظرفیت جلسات انجمن در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برنامه ریزی شود.
وی به همسویی و همگرایی نهاد های فرهنگی و همچنین نهاد خانواده در این خصوص اشاره کرد و افزود: با گسترش فن اوری های نوین ارتباطی و همچنین شبکه های اجتماعی و فضای مجازی، ضرورت دارد دستگاه های فرهنگی در خصوص مزایا و مضرات این بستر های الکترونیکی با برگزاری دوره های آموزشی برای کودکان ونوجوانان و خانواده ها، اطلاعات عمومی مردم در این خصوص ارتقا پیدا کند تا ضمن بهره مندی از ظرفیت فضای مجازی، مضرات استفاده بی رویه از شبکه های اجتماعی کاهش یابد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه با بیان اینکه کتابخانه ها بهترین مکان و مامن برای علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی هستند افزود: کتابخانه های عمومی شهرستان کوثر در جریان برگزاری یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی عملکرد مطلوبی را در داشتند و بیشترین منتخبین استانی در این جشنواره به شهرستان کوثر اختصاص داشت.
وی به استقبال چشمگیر اقشار مختلف بویژه کودکان و نوجوانان و زنان خانه دار از برنامه های فرهنگی و کتابخوانی در کتابخانه ها اشاره کرد و افزود: برنامه های متعددی در قالب کلاس های آموزشی غنی سازی اوقات فراغت برای کودکان نوجوان در کتابخانه های عمومی برگزار می شود و این برنامه ها با حضور پرشور آنان برگزار می شود.
رضاقلیزاده با بیان اینکه توسعه فعالیت های فرهنگی و شاداب سازی کتابخانه های عمومی نیازمند حمایت های ویژه مسئولان استانی و شهرستان است خاطر نشان کرد: تخصیص اعتبارات تملک دارائی های سرمایه ای  و همچنین تحقق نیم درصد حق السهم کتابخانه ها از درآمد شهرداری ها، این نهاد فرهنگی را در ارائه خدمات بهتر در حوزه های فرهنگی یاری خواهد کرد.
معصومه مصطفایی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کوثر نیز ضمن ارائه گزارش اقدات صورت گرفته در حوزه های مختلف ارائه خدمات کتابخانه ای و برگزاری برنامه های فرهنگی از برنامه ریزی برای برگزاری کلاس های آموزشی و فرهنگی برای کودکان نوجوان در ایام تابستان خبر داد.
وی همچنین از انجام تمهیدات لازم به منظور برگزاری جشنواره های مختلف با محوریت کتاب خبر داد و افزود: این برنامه ها با مشارکت دستگاههای فرهنگی و شهرداری کوثر برگزار خواهد شد. 
در ادامه این جلسه با اهدای لوح تقدیر و هدیه از کتابداران فعال شهرستان در برگزاری یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تجلیل شد.
در حاشیه این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن بازدید از کتابخانه ها و بررسی روند ارائه خدمات فرهنگی به مراجعین، با کتابداران این کتابخانه ها دیدار و گفتگو کرد.
 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ