فهرست

با حضور شاعران و نویسندگانی در شهرستان های مختلف استان اردبیل؛

اولین نشست «محفل ادبی فرهنگ » درشهرستان نمین درسال جاری برگزارشد

مسئول کانون شعرا و نویسندگان شهرستان نمین گفت: کتابخانه ها در زمینه ترویج فرهنگ مکتوب و توسعه کتابخانه های عمومی اهتمام تحسین برانگیزی دارند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل اولین نشست  محفل ادبی کتابخانه های عمومی در شهرستان نمین با حضور جمعی از  شاعران ونویسندگان این شهرستان وسایر شهرستان های استان در محل کتابخانه عمومی امامی نمین برگزار شد.
 مهین سلامتی، رئیس اداره کتابخانه ها ی عمومی شهرستان نمین در این نشست با بیان اینکه راه اندازی محفل ادبی در شهرستان نمین موجب شناسایی ظرفیت های فرهنگی شهرستان و ارتقای جایگاه فرهنگی و ادبی شهرستان می شود اظهار داشت: کتابخانه های عمومی علاوه بر ارائه خدمات کتابخانه ای در حوزه اجرای برنامه های فرهنگی و نشست های کتابخوانی برنامه های متنوعی را در کتابخانه های عمومی برگزار می کنند. وی شناسایی و پرورش استعداد های جوان و نوجوان در حوزه ادبیات را از از اولویت های دیگر این نهاد فرهنگی در شهرستان عنوان کرد و افزود: در تلاش هستیم با شناسایی این ظرفیت ها،آثار نویسندگان بومی و جوان شهرستان را در حوزه های ادبی، فرهنگی، هنری و تاریخی و ... معرفی کنیم.
وی هدف از راه اندازی محفل ادبی شهرستان نمین را استفاده از ظرفیت فعالان فرهنگی و فرهیختگان در درجهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی عنوان وخاطرنشان کرد: تلاش خواهیم کرد با بهره گیری از ظرفیت این محفل استعداد های ادبی، فرهنگی و هنری را از بین اقشار مختلف بویژه جوانان و نوجوانان شناسایی و در مسیر رشد و تعالی قرار دهیم.
مهین سلامتی فرهنگ سازی برای ترویج شعائر اسلام و انقلاب در مناسبت های مخلتف ملی و مذهبی را برنامه های دیگر محفل عنوان و تصریح کرد: اداره کتابخانه های شهرستان  در راستای تحقق اهداف فرهنگی انقلاب اسلامی برنامه های متنوع فرهنگی و کتابخوانی در مناسبت های مختلف را اجرا می کنند.
در ادامه این نشست دکتر احد پیشگر، مسئول کانون شعرا و نویسندگان شهرستان نمین ضمن معرفی کتاب های منتشر شده از نویسندگان بومی در این شهرستان از اقدامات ترویجی کتابخانه های عمومی قدردانی و خواستار برگزاری منظم نشست های محفل ادبی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی شد.
در بخش دیگر این نشست فرهنگی؛  محمد نوری دودران ، محمدولی محمدی ، رحیم اسداللهی ،احد پیشگر ،  یحی عسگری، علاءالدین اشرفی، شاپور میرزایی، فرهمن ایران نژاد، جهانبخش گلدوست، فرهاد عطائی حور، سعید فهیمی،محمد موسی زاده، محمد برزگر،  زهرا همتعلی زاده، زهرا صیامی، خدیجه خلیلیان، مریم کنعانی و شهاب الدین وطن دوست ،عبدالحسین دلداده،  فخیمی، مهدی رئیس زاده و مهدی بابازاده از شاعران و فعالان فرهنگی استان در موضوعات مختلف فرهنگی و اجتماعی شعر خوانی کردند و در پایان نیز النا سلامتی (5 ساله) و روژین ایرانی( 11 ساله) به عنوان استعداد های درخشان کودک و نوجوان شهرستان در حوزه فرهنگی مورد تجلیل قرار گرفتند.
 
 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ