فهرست

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل عنوان شد:

فرهنگ اساس توسعه پایدار و پیشرفت همه جانبه جامعه است

فرمانداراردبیل گفت: نهاد های فرهنگی در راستای فرهنگ سازی برای مطالعه و غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و دانشجویان برنامه ریزی کنند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل با حضور محمد اعتماد اعجازی، فرماندارو رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ کلام الله صفری، رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل و سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در محل فرمانداری اردبیل برگزار شد.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل با اشاره به نقش زیر ساختی توسعه فرهنگی در ارتقای همه جانبه جامعه اظهار داشت: بمنظور ارتقای فرهنگی جامعه باید زیرساخت های فرهنگی بویژه کتابخانه های عمومی در  جامعه گسترش پیدا کند و با ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جهت ارتقای سرانه مطالعه در جامعه تلاش شود.
وی به لزوم همگرایی نهاد های فرهنگی در این خصوص اشاره کرد و افزود: بحمدالله نهادی متعددی در حوزه های فرهنگی در حال فعالیت هستند و برنامه ریزی به منظور بهرمندی از ظرفیت این نهاد ها و ادارات به منظور غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و دانشجویان مورد توجه مسئولان شهرستان قرار گیرد.
فرماندار اردبیل توجه به روستا های پرجمعیت فاقد کتابخانه را از الزامات پیش روی کتابخانه های عمومی عنوان کرد و افزود: اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل تمهیدات لازم را به منظور توسعه زیرساخت های کتابخانه ای در روستا های پرجمعیت شهرستان بعمل آورد تا اعتبارات ساخت و تجهیز این مراکز از طریق فرمانداری اردبیل تخصیص داده شود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به بهره مندی قشرهای مختلف مردم اردبیل از خدمات کتابخانه های عمومی اظهار داشت: کتابخانه های عمومی در تامین مطالبات فرهنگی جامعه نقش موثری ایفا می کنند و خدمات این مراکز فرهنگی بویژه در دوران امتحانات دانش آموزان و دانشجویان در بخش سالن های مطالعه چشمگیر است.
وی با بیان اقدامات صورت گرفته در تجهیز سالن های مطالعه افزود: در راستای پاسخ گویی به نیاز های مطالعاتی و آماده سازی سالن های مطالعه برای قشر دانشجو و دانش آموز، اقدامات قابل توجهی در سطح شهرستان صورت گرفته و علاقه مندان به کتاب خوانی می تواند از ساعت 8 صبح لغایت 19 عصر در کتابخانه ها ی دوشیفتی از خدمات این مراکز استفاده کنند.
رضاقلیزاده خاطر نشان کرد : در همین راستا سالن مطالعه کتابخانه شهید مطهری اردبیل واقع در خیابان شهید مطهری تا ساعت 23 شب فعال بوده و در اختیارعلاقه مندان به کتاب و کتابخوانی است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همچنین از ارائه مجوز راه اندازی به سالن های مطالعه خصوصی خبر داد و افزود: در سطح شهر اردبیل چهار باب سالن مطالعه خصوصی( باران، حکیمان، ریحانه، فرزانگان ) مجوز فعالیت خود را از این مرکز دریافت کرده اند و اقدامات لازم به منظور صدور مجوز 2 باب سالن مطالعه خصوصی در حال اقدام است.
در پایان این جلسه آقایان نوید محمدنیا؛ سلیم جوهرچی؛ یحیی ناظمی و خانم فاطمه محمدزاده به عنوان اعضای حقیقی جدید انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل معرفی و حکم خود را با امضای فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل دریافت کردند.
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ