فهرست

همزمان با برگزاری جشنواره گل های بابونه در شهرستان نمین؛

اجرای برنامه های ترویجی کتاب و کتابخوانی در حاشیه جشنواره

همزمان با برگزاری جشنواره گل های بابونه در جنگل فندقلو شهرستان نمین برنامه های متنوع فرهنگی و کتابخوانی اجرا شد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی شهرستان نمین، همرمان با گرامی داشت دهه کرامت و میلاد امام رضا (ع) و مقارن با تزئین زیبای طبیعت جنگل فندقلوی شهرستان نمین با گل های زیبای بابونه، جشنواره گل های بابونه به همت شهرداری نمین و با مشارکت نهاد های فرهنگی در این جنگل زیبای طبیعی برگزار شد.
 در این برنامه فرهنگی و تفریحی که به مدت سه روز در طول هفته سوم خرداد ماه برگزار شد کتابخانه های عمومی شهرستان نمین با برگزاری ویژه برنامه های فرهنگی، تفریحی و ورزشی در حاشیه این مراسم در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و معرفی آثار تاریخی و فرهنگی شهرستان برنامه های متعددی را اجرا کردند.
گفتنی است برگزاری مسابقه کتابخوانی با موضوع دهه کرامت و نمین شناسی ،نمایش و معرفی آثار نویسندگان بومی شهرستان،  جذب عضو و عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی با شعار " من هم عضو کتابخانه هستم "؛  جمع خوانی کتاب ،قصه گویی ، نقاشی ، کاردستی ، ساخت اوریگامی ، روزنامه دیواری ، طراحی صورت کودکان با طرح پرچم ایران و گل بابونه و تبلیغ پیک کتاب و اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی از سلسله برنامه هایی بود که به همت کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان نمین در این جشنواره سه روزه اجرا شد که این برنامه ها با استقبال قشر های مختلف مردم بومی و مسافران و گردشگران کشوری روبرو بود.
مسابقه کتابخوانی مکتوب از کتاب های " امام رضا(ع)"(تاریخ و سیره)/محمدباقر پورامینی؛ "برای ضامن آهو"/ غلامرضا حیدری ابهری؛ "شرح زندگانی و شخصیت حضرت معصومه(س)"/علی اکبر مهدی پور؛ "آموزش هنر گلیم بافی"/فاطمه فقیری زاده، و سوال هایی پیرامون نمین شناسی و گل های بابونه در 6 سری سوال 5تایی  طراحی شده بود و با مشارکت هزار نفری شرک کنندگان جشنواره  از بخش های ویژه جشنواره شناخته شد . به برگزیدگان مسابقه کتابخوانی جوایز ارزنده ای اهداء گردید.
برگزاری مسابقه نقاشی در رده سنی کودک و نوجوان با موضوع طبیعت و دهه کرامت و  امام رضا (ع) با شرکت کودکان و نوجوانان به همراه خانواده جمع خوانی کتاب" هر آیه یک قصه "  ، " حرم مثل بهشته  " ،"مهمون آیینه ها " و "گل عزیز نرگس "با همراهی شرکت کنندگان  کودک و نوجوان برگزار گردید.
خاطر نشان می شود در راستای تلاش های صورت گرفته و اقدامات فرهنگی ارزنده در این جشنواره، اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نمین به عنوان اداره برتر و فعال معرفی و با هدای لوح سپاس از خدمات فرهنگی این اداره تجلیل شد.
 
  
 
 
 
 
 
 
           
 
 
 
       
 
 
 
 
 
 
 
                    
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ