فهرست

به مناسبت گرامی داشت سال روز آزاد سازی خرمشهر برگزار شد:

نشست روایتگری حماسه فتح و اجرای سرود سلام فرمانده در کتابخانه سردار شهید سلیمانی

امام جمعه شهرستا بیله سوار گفت: روحیه شهادت طلبی رزمندگان و شهدای دفاع مقدس، حاصل غنای فرهنگی توام با معنویت دینی و اسلامی بود.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، همزمان با سال روز آزاد سازی خرمشهر و با هدف گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و تکریم از یادگاران جنگ تحمیلی، نشست روایتگری خاطرات سال روز آزادسازی خرمشهر و اجرای سرود « سلام فرمانده» با حضور حجت الاسلام جابر عزیزی، امام جمعه شهرستان بیله سوار و روئسای ادارات و دستگاههای اجرائی و اقشار مختلف مردم در کتابخانه عمومی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اجرا شد.
امام جمعه شهرستان بیله سوار در این نشست فرهنگی اظهار داشت: دوران دفاع مقدس اوج خود باوری دینی و تقویت روحیه معنوی در جامعه اسلامی بود که با تبعیت از رهنمود های حضرت امام خمینی (ره)تمام توطئه های استکبار جهانی را خنثی نمود.
وی تقویت روحیه ایثار و شهادت طلبی را نتیجه روشنگری و ولایت مداری رزمندگان و شهدا دانست و افزود: ایثار و فدا کاری و روحیه شهادت طلبی رزمندگان و شهدا دفاع مقدس، حاصل غنای فرهنگی توام با معنویت دینی و اسلامی بود که در اثر این خودباوری اسلامی، خرمشهر با وجود اسارت بیش از 19 ماه در چنگال دشمن بعثی، با رشادت های خالصانه جان برکفان جنگ تحمیلی به آغوش میهن اسلامی بازگشت.
امام جمعه شهرستان بیله سوار در ادامه سخنان خود به تجربه تلخ دشمنان در عرصه های نظامی و جنگ سخت اشاره و خاطرنشان کرد: دشمان اسلام و ایران با ابزار های مختلف در عرصه جنگ نرم علیه نظام اسلامی و مردم ایران صف آرایی کرده اند که این توطئه نیز با هوشیاری مردم و پاسداران حوزه های فرهنگی به شکست منتهی خواهد شد.
در ادامه این نشست سرود سلام فرمانده با حضور جمعی از اعضای کودک و نوجوان کتابخانه همخوانی شد و در پایان نیز از کتابداران فعال شهرستان بیله سوار با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ