فهرست

با مشارکت فرهنگسرای سوم خرداد وکتابخانه مرکزی اردبیل برگزار شد:

نشست قصه گویی و آموزش حقوق شهروندی برای کودکان

مسئول کتابخانه فرهنگسرای سوم خرداد گفت: آموزش حقوق شهروندی و تقویت روحیه مسئولیت پذیری در کودکان را با سپردن کارها و مسئولیت های کوچک تمرین کنیم.

 به گزارش روابط عمومی  اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، با مشارکت فرهنگ سرای سوم خرداد و کتابخانه مرکزی اردبیل، نشست قصه گویی همراه با نمایش عروسکی با موضوع پاسداشت حقوق شهروندی با حضور وحیده عباسی، معاون کتابخانه مرکزی اردبیل،  شیخ علیزاده مسئول کتابخانه فرهنگسرای سوم خرداد و گل محمدی، مربی  فرهنگسرا  همزمان با جشن پایان تحصیل مهد کودک و پیش دبستانی «مهد علم» اجرا شد.
گل محمدی ضمن آموزش اصول و قواعد شهروندی به کودکان، مربیان مهد را به آموزش حقوق شهروندی به کودکان تشویق کرد و خاطر نشان کرد:اگر این اصول در دوران کودکی در ذهن آنها نهادینه نشود هرگز نمی توان انتظار یک شهروند خوب بودن را از آنها داشت.
 در این برنامه خدیجه فتحی کتابدار بخش کودک کتابخانه مرکزی اردبیل به قصه گویی و نمایش عروسکی قصه مزرعه حیوانات پرداخت.
وی هدف از قصه گویی برای کودکان را آموزش نکات مهم و اساسی با زبان قصه برای آنان بیان کرد و گفت: هر جامعه دارای قوانین و اصولی است که کودکان باید با آن آشنا شوند و آشنایی با حقوق شهروندی می تواند در بهبود روند زندگی آنها موثر باشد.
فتحی خاطرنشان کرد : مسائل مختلفی از جمله تقویت روحیه کار گروهی، احترام به حقوق دیگران و ارتباط با دیگران و الزام به  رعایت نظافت و پاکیزگی شهر از جمله مواردی است می توان در قالب داستان و قصه های کودکانه آموزش داد.
 
 
 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ