فهرست

با حضور مسئولین استانی و شهرستانی:

اولین جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی شهر نمین و بخش های تابعه شهرستان نمین برگزار شد

جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نمین با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نمین با حضور طیب امینی فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نمین؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل و  بخشداران  بخش های تابعه و سایر اعضای این انجمن در محل فرمانداری نمین برگزار شد.
فرماندار نمین در جلسه با اشاره به نقش مطالعه در توسعه جوامع اظهار داشت: جوامعی که با کتاب و مطالعه مانوس بوده و کتاب و کتابخوانی در میانشان رواج بیشتری داشته، توانسته اند فرهنگی ماندگارتر و پویاتر از خود به جای بگذارند و میراث فرهنگی و یافته های علمی و فرهنگی فرهیختگان خود را به نسل های بعدی منتقل کنند.
وی افزود: کسب علم و دانش روز، بنای آغازین و زمینه ساز توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور و راه یابی ورود به دنیایی مملو از خرد و آگاهی است.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی با تاکید بر ایجاد زیرساخت های مناسب  فرهنگی در شهرستان تصریح کرد: از محل اعتبارات عمرانی در راستای فضا سازی و محوطه سازی کتابخانه های عمومی شهدای آبی بیگلو و وحدت عنبران اقدامات لازم صورت گیرد.
 امینی همچنین با اشاره به نیمه کاره ماندن پروژه کتابخانه روستایی دولت آباد خاطر نشان کرد: اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل این بنای فرهنگی در سال جاری تامین خواهد شد.
در ادامه جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی، با اشاره به ظرفیت های قانونی پیش بینی شده برای  فعالیت های فرهنگی انجمن کتابخانه های عمومی گفت: حضور افراد فرهیخته در کنار افراد حقوقی حاضر در انجمن و بهره برداری از ظرفیت های فکری و ایده های خلاقانه  اعضای این انجمن ، زمینه را برای رشد و توسعه کتابخانه ها و پیشبرد اهداف فرهنگی میسر می سازد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با بیان اینکه خدمات رایگان استفاده از پایگاه های اطلاعاتی در کتابخانه های عمومی استان فراهم شده است خاطر نشان کرد: باید با ایجاد تعامل و ارتباط موثر فرهنگی با دانشگاهها و مراکز علمی و فرهنگی بستر های لازم برای حضور اقشار مختلف بویژه دانش آموزان و دانشجویان از این پایگاههای اطلاعاتی رایگان فراهم شود.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره فرهنگی، تفریحی، ورزشی در شهرستان نمین گفت: این نهاد فرهنگی با هدف توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی آمادگی کامل به منظور مشارکت در برگزاری این جشنواره ها را دارد.
رضاقلیزاده هم چنین با اشاره به مشارکت خیرین در اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی در سطح استان، از خیّر کتاب دوست شهرستان نمین در اهدای بیش از یک هزار نسخه کتاب به کتابخانه های عمومی شهرستان قدردانی کرد.
درادامه این جلسه، طبق روال جلسات گذشته انجمن و به مناسبت گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر کتاب«کتاب ال لام خمینی »تالیف  هدایت اله بهبودی برای اعضای انجمن معرفی گردید.
در پایان جلسه  اعضا انجمن کتابخانه عمومی فرهنگ نمین با حضور در کتابخانه عمومی فرهنگ نمین از بخش های مختلف بازدید کردند.
گفتنی است بعد از اتمام این جلسه مدیرکتابخانه های عمومی به همراه فرماندار شهرستان نمین با سفر به روستای دولت آباد از پروژه کتابخانه روستایی در حال احدات این شهرستان بازدید کردند و فرماندار شهرستان در خصوص تامین اعتبار برای تکمیل این پروژه قول مساعد داد.
 
 
 
 
                                                                                        
 
 
 
 

 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ