فهرست

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار عنوان شد:

کسب علم و دانش زمینه ساز توسعه و پیشرفت همه جانبه است

فرماندار شهرستان بیله سوار گفت: کتاب وسیله ای مطمئن و کارآمد در بهینه سازی فضای فرهنگی جامعه است.

       به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار با حضورصاحبعلی اصغری، فرماندار شهرستان بیله سوار؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل ؛ امین علامتی، معاون اداره کل؛ جعفر نوع خواه، کارشناس امور انجمن و همکاری های اداره کل و اعضای حقیقی و حقوق انجمن در محل فرمانداری بیله سوار برگزار شد.
فرماندار شهرستان بیله سوار در این جلسه با بیان اهمیت کتاب و کتابخوانی در رشد و توسعه جوامع اظهار داشت: توسعه فن آوری های نوین در عرصه های مختلف با توسعه علمی در ابعاد مختلف حاصل می شود و کتابخانه های عمومی به عنوان مراکز مهم ارتقای سطح دانش باید مورد توجه مسئولان و تصمیم گیران قرار گیرد.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار گفت: مطالعه و کتابخوانی، کسب دانش و علم روز، بنای آغازین رشد و پیشرفت جامعه است و این گوهر گرانبها وسیله ای مطمئن در بهینه سازی فضای فرهنگی جامعه و احیا کننده تفکر و اندیشه های والاست .
وی ایجاد بستر های لازم سخت افرازی و نرم افزاری و تجهیز کتابخانه های عمومی به سیستم های پیشرفته رایانه ای، منابع مکتوب و همچنین سالن های مطالعه مجهز را از پیش نیاز های مهم برای حضور علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی دانست و خاطر نشان کرد: بحمدالله در سال گذشته با افتتاح کتابخانه عمومی شهید سلیمانی، توسعه مناسبی در حوزه کتابخانه ای صورت گرفت و این کتابخانه به عنوان یکی از مهمترین پایگاههای علمی و فرهنگی مورد توجه اهالی و فرهنگ دوستان قرار گرفت.
    در ادامه این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با بیان اینکه  کتابخانه عمومی شهید سلیمانی دومین کتابخانه بزرگ استان هم از نظر امکانات و تجهیزات و هم از نظر فضای کتابخانه ای است اظهار داشت: با هم سویی و هم افزایی دستگاههای فرهنگی شهرستان می توان از این ظرفیت به نحو مطلوب و بهینه در جهت اجرای برنامه های فرهنگی و کتابخوانی بهره برداری کرد.
 گفتنی است بعد از پایان این جلسه انجمن، مدیر کل محترم کتابخانه های عمومی  استان و هئیت همراه بعد از اتمام این جلسه  با حضور در کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار، ضمن دیدار با کتابدران از کتابخانه های عمومی این شهرستان بازدید کرد.
 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ