فهرست

در جلسه انجمن شهرستان نیر مطرح شد:

نقش محوری نهاد های فرهنگی در ارتقای مطالعات عمومی دانش آموزان

فرماندار شهرستان نیر گفت: ارتقای مطالعات عمومی در بین دانش آموزان، نیازمند هم افزایی بین مدارس و کتابخانه ها ی عمومی است.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، اولین جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نیر و کورائیم با حضور شهرام محمدی، فرماندار شهرستان نیر؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ امین علامتی، معاون مدیرکل؛ جعفر نوع خواه، کارشناس امور همکاریها و انجمن اداره کل؛ ارسلان ندیری، رئیس شورای اسلامی شهرستان نیر و سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن های نیر و کورائیم در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
فرماندار شهرستان نیردر این جلسه با بیان اهمیت توسعه زیرساخت های فرهنگی و کتابخانه ای در ارتقای فرهنگی جامعه اظهار داشت: برنامه ریزی به منظور ارتقای مطالعات عمومی در بین دانش آموزان به عنوان آینده سازان جامعه با بهره گیری از زیرساخت های موجود کتابخانه ای و فرهنگی  باید به عنوان یک ضرورت اساسی مورد توجه قرار گیرد و هم سویی و هم افزایی دستگاههای فرهنگی بویژه کتابخانه های عمومی، آموزش و پرورش و نهاد خانواده در تحقق این اهداف، مهم و اساسی است.
محمدی در ادامه سخنان خود به تامین اعتبارات عمرانی توسط فرمانداری و اختصاص حق السهم نیم درصد کتابخانه ها از درآمد شهرداری تاکید و خاطر نشان کرد : همه هزینه کرد های عمرانی و جاری در این نهاد فرهنگی به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت  محسوب می شود و اثرات و برکات این هزینه ها با پرورش انسان های فهیم و کتابخوان در جامعه نمود پیدا خواهد کرد.
فرماندر و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نیر با تاکید به برنامه ریزی برای دوران فراغت از تحصیل دانش آموزان در ایام تابستان و غنی سازی اوقات فراغت آنان افزود: بخش های مختلف فرهنگی شهرستان بویژه کتابخانه های عمومی و مدارس در راستای پرورش استعداد های درخشان دانش آموزان در زمان فراغت از تحصیل برنامه ریزی کنند و با جذب دانش آموزان در برنامه های متنوع فرهنگی و کتابخوانی زمینه های ظهور و بروز استعداد های آنان را فراهم کنند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز طی سخنانی با اشاره به ارائه خدمات کتابخانه ای و فرهنگی در کتابخانه های عمومی گفت: حوزه فعالیت کتابخانه های عمومی با بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی بسیار گسترده شده و بسیاری از ارتباطات فرهنگی و کتابخوانی و نشست های کتابخوان و کارگاه های آموزشی با بهره گیری از ظرفیت صورت می گیرد.
وی پرداخت نیم در صد حق السهم کتابخانه ها از درآمد شهرداری را در ارائه خدمات مطلوب کتابخانه ای مهم دانست و خاطر نشان کرد: اجرای برنامه های فرهنگی و هنری و شاداب سازی کتابخانه های شهرستان از محل این پرداخت ها صورت می گیرد.
در ادامه جلسه ارسلان ندیری رئیس شورای اسلامی شهرنیر با تاکید بر پرداخت نیم درصد در اسرع وقت گفت:  شهرداریها و شورای اسلامی شهر آماده هرگونه همکاری با اداره کتابخانه های شهرستان هستند و در راستای زیبا سازی فضای کتابخانه ای تخریب و مسطح کردن  ساختمان فرسوده جنب کتابخانه مرحوم امیرحسین فردی بعد از اخذ مجوز تخریب، توسط شهرداری انجام خواهد شد.
در پایان جلسه از خانم ها زینب انجامی و فاطمه ندیری مسئولین کتابخانه های عمومی علامه امینی و مرحوم امیرحسین فردی شهرستان نیر به عنوان کتابداران برتر شهرستان و فعالیت ارزنده در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی از طرف اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل تجلیل شد.
 
  
 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ