فهرست

همزمان با سراسر استان اردبیل؛

اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان کوثر برگزار شد

آیین اختتامییه ختتامیه یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با تجلیل از38 نفر از برگزیدگان شهرستان کوثر برگزار شد .

 
 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، حجت الا سلام والمسلمین عسگر بیگی، امام جمعه محترم شهرستان کوثر از جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان یکی از رویدادهای مهم حوزه فرهنگ و هنر شهرستان یاد کرد.
وی عنوان کرد: هدفگذاری های فرهنگی زمانی به اوج می رسد که این حوزه خطیر و راهبردی را با دین و دیانت گره بزنیم و لذا مردم ایران و کوثر شیفته مکتب اهل بیت هستند و پیوند کتاب و کتابخوانی با مکتب و سیره رضوی یک هدفگذاری ارزنده است.
حجت الاسلام بیگی، با بیان اینکه انسان باید لایق رحمت رحیمیه الهی شود، خاطرنشان کرد: قلم و نوشتن یکی از جلوه هایی است که انسان می تواند از رحمت رحمانیه الهی به رحمت رحیمیه برسد.
وی قدرت بیان و قدرت ثبت بیان و کتابت را یک توفیق الهی برای انسان دانست و گفت: همانگونه که کتاب و کتابت مقدس است، کتابخوانی هم قداست دارد و باید از فرصت کتابخوانی بهره ببریم.
این کارشناس دینی، ماه رمضان را فرصت ویژه رحمت الهی دانست و بیان کرد: در ماه رمضان قرائت یک آیه از قرآن برابر ختم قرآن از سایر ماه هاست که نشان دهنده ارزش و جایگاه کتاب است.

معصومه مصطفائی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کوثر در مراسم اختتامیه یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی که در  سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان کوثر برگزار شد، جشنواره کتابخوانی رضوی را یکی از افتخارات نهاد کتابخانه های عمومی دانست و اظهار کرد: هدف از برگزاری این جشنواره آشنایی جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان با سیره، تفکر و اندیشه اهل بیت عظمت و طهارت (ع)  است.                                                                  
وی با اشاره به عشق و ارادت مردم شهرستان کوثر به ساحت اهل بیت به ویژه امام رضا(ع)، افزود: شاهد مشارکت گسترده و استقبال خوب علاقمندان و دوستداران کتاب و کتابخوانی و نیز شیفتگان خاندان عصمت و طهارت در شهرستان کوثر در جشنواره یازدهم با بیش از 2500 نفرشرکت کننده بودیم.                                                                  
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، با بیان اینکه 2 نفر در بخش خانواده و مابقی در سایر بخش ها مشارکت داشتند، گفت: در مجموع 38 برگزیده از شهرستان کوثر داشتیم که  از آنان تجلیل به عمل آمد.                             
همزمان با برگزاری آییین اختتامیه برنامه هایی به شرح ذیل در این مراسم انجام گرفت:
ورکشاپ نقاشی توسط برگزیده گان بخش نقاشی جشنواره و  دانش آموزان رشته گرافیک هنرستان هانیه با ترسیم چهره سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی،شاهنامه خوانی عضو کودک کتابخانه شهید سبزعلیپور روستای زرج آباد شهرستان کوثر،مولود خوانی توسط شاعر بنام شهرستان جناب آقای گودرز حاتمی در مدح امام حسن مجتبی و امام رضا علیه السلام،قصه گویی خانم محدثه ابراهیمی برگزیده بخش قصه گویی برگزار شد.
 
 
 
 
 
 

 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ