فهرست

با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی؛

کتابخانه عمومی خیّرساز روستای ورگه سران در شهرستان سرعین کلنگ زنی شد

امام جمعه سرعین گفت: توسعه زیرساخت های فرهنگی و کتابخانه ای از ضرورت های مهم برای مقابله با معضلات اجتماعی و فرهنگی است .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، دومین کتابخانه دکترخیر اندیش با حضور، حجت الاسلام محمود اصغری، امام جمعه سرعین؛ باقر باقرزاده، فرماندار شهرستان سرعین؛ حجت الاسلام مهدی ستوده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان؛ رضوان باقلاچی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل و جمعی از مسئولین استانی و شهرستان و اهالی روستای ورگه سران، کلنگ زنی شد.
امام جمعه سرعین در این مراسم ضمن قدردانی از این اقدام ارزنده خیّر نیکوکار کتابخانه ساز با اشاره به ضرورت توسعه زیرساخت های فرهنگی و کتابخانه ای اظهار داشت: ارتقای دانش و آگاهی های عمومی با ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی میسر خواهد شد و تحقق این هدف مهم نیازمند توسعه زیرساخت های فرهنگی است.
حجت اسلام اصغری با اشاره به تاثیر روز افزون فضا های مجازی و شبکه های اجتماعی در زندگی مردم خاطر نشان کرد: کسب اطلاعات عمیق و دانش پایدار از طریق مطالعه کتاب صورت می گیرد و توجه بیش از حد به فضای مجازی موجب اتلاف وقت و کسب اطلاعات سطحی و بی پایه می شود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این مراسم طی سخنانی با بیان اینکه کتابخانه روستای ورگه سران سومین کتابخانه شهرستان سرعین و دومین کتابخانه روستایی شهرستان سرعین خواهد بود اظهار داشت: کتابخانه های روستایی عملکرد قابل توجه در حوزه های فرهنگی و کتابخوانی ایفا می کنند و در روستا هایی که کتابخانه های عمومی در آنها فعال هستند با استقبال قابل توجه کودکان و نوجوان روبرو هستند.
وی یکی از الزامات مورد نیاز برای مقابله با معضلات اجتماعی را آگاهی بخشی به نسل کودک و نوجوان دانست و گفت: توسعه زیرساخت های کتابخانه ای نقش مهمی در گرایش کودکان و نوجوانان به کتاب خوانی خواهد داشت و تربیت نسل فهیم و فرهیخته در گرو ارتقای سرانه مطالعه مطالعه و کتابخوانی است.
رضاقلیزاده در ادامه سخنان خود به مشارکت ارزنده خیرین کتابخانه ساز در ساخت، تکمیل، بازسازی و تامین منابع کتابخانه های عمومی اشاره کرد و گفت: دکتر محمدخیراندیش یکی از خیرین نیکوکار کتابخانه ساز استان است که با درک صحیح از اوضاع اجتماعی و فرهنگی جامعه قدم در این راه ارزشمند نهاده و بعد از احداث اولین کتابخانه عمومی در روستای تکله از توابع شهرستان پارس آباد، دومین کتابخانه را در روستای ورگه سران شهرستان سرعین احداث می کند.
دکتر محمد خیراندیش نیز در این مراسم طی سخنانی با اشاره به لزوم ارتقای توانمندی های اقشار مختلف جامعه، بویژه نوجوانان و جوانان گفت: فرا گیری مهارت های مختلف با توجه به استعداد هرشخص از دوران کودکی و نوجوانی باید مورد توجه قرار گیرد و یکی از موئلفه های مهم در این ایجاد بستر های مختلف در حوزه های مختلف بویژه حوزه های علمی است.
 این مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه های استان اردبیل با اشاره به درخشش جوانان و نوجوان استان در عرصه های علمی، فرهنگی و ورزشی تصریح کرد: بحمدالله این توانمندی در اقشار مختلف مردم استان وجود دارد وتوجه به این استعداد ها و ایجاد بستر های مورد نیاز، موجب رشد و شکوفایی کودکان و نوجوانان خواهد شد.
وی ضمن اعلام آمادگی به منظور احداث 12 باب کتابخانه در نقاط مختلف استان  خاطر نشان کرد: این کتابخانه به مساحت 140 متر مربع در دوطبقه احداث و تا پایان سال جاری تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.
 
 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ