فهرست

همزمان با هجدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛

اولین کتابخانه عمومی مستقل شهر گرمی افتتاح شد

امام جمعه شهرستان گرمی گفت: آرزوی دیرینه اهالی فرهنگ و کتاب دوستان شهرستان گرمی با افتتاح کتابخانه عمومی این شهر محقق شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، اولین کتابخانه عمومی شهر گرمی با حضور حجت الاسلام یدالله  صفری، امام جمعه شهر گرمی؛ حسین مولایی، فرماندار شهرستان؛ مهدی هاتف، مدیرعامل اسکان ایران بنیاد علوی؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل وجمعی از اهالی فرهنگ و کتاب دوستان شهرستان گرمی افتتاح شد.
حجت الاسلام صفری در مراسم افتتاح این پروژه فرهنگی به تحقق آرزوی دیرینه مردم و اهالی فرهنگ در شهرستان گرمی با افتتاح کتابخانه عمومی علوی شهید عزیزپور گرمی اشاره کرد و گفت: راه اندازی کتابخانه عمومی مستقل در این شهرستان به یکی از مطالبات اصلی مردم این شهرستان تبدیل شده بود که بحمدالله با مشارکت نهاد های متولی، این امر به حقیقت پیوست.
فرماندار شهرستان نیز با بیان اینکه مشکل اصلی در میسر ایجاد کتابخانه عمومی تهیه زمین مرغوب و مناسب بود وکه به لحاظ شرایط و موقعیت جغرافیایی شهرستان و کمبود زمین و فضای مناسب فرهنگی، ساخت کتابخانه عمومی را با مشکل مواجه کرده بود.
وی خاطر نشان کرد : با دستور استاندار وقت اردبیل، یکی از اماکن متعلق به فرمانداری شهرستان به منظور تخریب و احداث کتابخانه عمومی در نظر گرفته شد و به همت اداره کل کتابخانه های استان و بنیاد علوی مراحل ساخت و بهره برداری از این پروژه فرهنگی به سرانجام رسید.

وی همچنین با اشاره به نیاز این شهرستان برای اضافه شدن مساحت و بخش های کتابخانه ای خاطر نشان کرد: تلاش خواهیم کرد با تامین اعتبار مورد نیاز طبقه دوم این کتابخانه نیز ساخته شود.
مهدی هاتف، مدیرعامل اسکان ایران بنیاد علوی نیز در سخنانی با اشاره به رسالت بنیاد علوی در محرومیت زدایی از نقاط محروم اظهار داشت: تقویت و توسعه زیرساخت های فرهنگی یکی از اولویت های مهم بنیاد علوی است و در راستای توسعه فضای فرهنگی در شهرستان گرمی تفاهمنامه احداث کتابخانه در این شهرستان بین بنیاد علوی و نهاد کتابخانه ها منعقد شد که برای احداث این پروژه فرهنگی بیش از 18 میلیارد ریال هزینه شده است.
در ادامه این مراسم مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با تبریک 17 اسفند، هجدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور به کتابداران و تمامی اهالی فرهنگ، گفت: کتابخانه عمومی علوی شهید عزیزپورگرمی با مشارکت بنیاد علوی و در زمین اهدایی فرمانداری شهرستان به مساحت 220 متر مربع احداث و به بهرداری رسید.
وی با اشاره به نیاز این کتابخانه و شهرستان برای ایجاد بخش های مختلف کتابخانه ای خاطرنشان کرد: تمهیدات لازم بمنظور ساخت طبقه دوم کتابخانه انجام شده است که امیدواریم منابع مالی مورد نیاز با مساعدت فرمانداری تامین شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی کشور با اشاره به تجهیز کامل این کتابخانه عمومی از نظر مبلمان کتابخانه ای و تجهیزان فن آوری اطلاعات و الکترونیکی خاطر نشان کرد: کتابخانه عمومی علوی شهید عزیزپور  دارای 15 هزار جلد کتاب بود که 5 هزار جلد نیز اخیرا به این منابع اضافه شده است.
 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ