فهرست

همزمان با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه عمومی کشور؛

هشتادودومین کتابخانه عمومی استان اردبیل در نقطه صفر مرزی شهرستان پارس آباد به بهره برداری رسید

دکتر خیراندیش خیّر کتابخانه ساز گفت: اولین جشنواره فرهنگی همزمان با اولین روز کاری کتابخانه خیراندیش در روستای تکله با تجلیل از نفرات برتر عضو کتابخانه در کنکور سال آتی برگزار می شود.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، در هجدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، هشتادو دومین کتابخانه عمومی استان اردبیل با حضور، حجت الاسلام علی اکبر باقری بنابی، امام جمعه پارس آباد؛ ابراهیم امامی، فرماندار شهرستان پارس آباد؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ دکتر محمد خیر اندیش؛ خیّر کتابخانه ساز و احداث کننده کتابخانه روستای تکله و جمعی از مسئولین شهرستانی و فرهیختگان محلی، در روستای تکله از توابع شهرستان پارس آباد و نقطه صفر مرزی بین ایران و جمهوری آذربایجان به بهره برداری رسید.
حجت الاسلام باقری بنابی در این مراسم، احداث این بنای فرهنگی را به عنوان یک صدقه جاریه دانست و گفت: عواید معنوی این بنای فرهنگی و کتابخانه ای به عنوان باقیات و صالحات و ذخیره معنوی بانیان کتابخانه محسوب می شود.
وی با بیان اینکه خواندن کتاب خوب در پرورش روحی و تقویت فکری افراد بسیار مهم است افزود: نهاد های متولی و خیرین و واقفین با تامین منابع ارزنده و انسان ساز برای این کتابخانه جدیدالاحداث اهتمام لازم را بعمل آورند.
ابراهیم امامی فرماندار پارس آباد نیز طی سخنانی همنشینی با کتاب را در تربیت و تذهیب نفس مهم دانست و افزود: نکات ارزنده ای از بزرگان دینی و علمی و دانشمندان در خصوص اهمیت کتاب و کتابخوانی بیان شده است که خوشبختی را در سایه داشتن کتاب خوب یا دوستانی که کتابخوان و اهل کتاب باشند می داند.
وی نقش کتاب را در کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی با اهمیت دانست و خاطر نشان کرد: این کتابخانه هم به جهت واقع شدن درنقطه صفر مرزی با جمهوری آذربایجان و در مقابله با رسوخ هجمه های فرهنگی و هم در جهت تسهیل برای دسترسی قشر های مختلف برای کتاب حائز اهمیت است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این مراسم با تبریک 17 اسفند ماه سالروز تاسیس نهاد کتابخانه ها ی عمومی کشور به کتابداران، کارکنان کتابخانه های عمومی و همه فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی گفت: بحمدالله با حضور خیرین در عرصه های فرهنگی شاهد توسعه و تجهیز بیش از پیش کتابخانه های عمومی هستیم و با راه اندازی این مجموعه فرهنگی در روستای تکله تعداد کتابخانه های عمومی و مشارکتی در سطح استان به 82 باب رسید.

دکتر خیراندیش خّیر نیکوکار کتابخانه ساز نیز در این مراسم خاطرنشان کرد: اولین برنامه و جشنواره فرهنگی در این کتابخانه به
همت الهه خیراندیش (دختر خیّر کتابخانه ساز) اجرا می شود ودر این جشنواره به هریک از اعضای کتابخانه که در کنکور سال آتی از رشته پزشکی پذیرفته شود مبلغ 100 میلیون ریال اهدا خواهد شد.

این استاد دانشگاههای اردبیل افزود: برای پذیرفته شدگان عضور کتاب از  سایر رشته های دانشگاهی در دانشگاه های دولتی نیز به قید قرعه از هر 10 نفر به 2 نفر جوایز 100 میلیون ریالی اهدا خواهد شد.
دکتر خیراندیش با بیان اینکه برای این پروژه بیش از12 میلیارد هزینه شده است خاطرنشان کرد: در اینده نیز با هدف توسعه مناطق کم برخوردار، ساخت این کتابخانه ها را ادامه خواهم داد.
حجت الاسلام امین پورمحمد، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد نیز در سخنانی کوتاه با اشاره به تجهیز کامل منابع مکتوب و تجهیزات اداری و کتابخانه ای گفت: این کتابخانه با عرصه بیش از470 متر مربع به مساحت 143 متر احداث شده و شامل بخش مخزن، سالن های مطالعه خواهران و برادران و بخش کودک می باشد.
    
 
 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ