فهرست

در سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نمین عنوان شد؛

ضرورت استفاده از ظرفیت خیرین و نهاد های دولتی در جهت توسعه فضا های کتابخانه ای

فرماندار نمین گفت: برنامه ریزی لازم به منظور بهره گیری از ظرفیت خیرین در جهت توسعه فضا های کتابخانه ای در جلسات انجمن مورد بررسی قرار گیرد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی  های عمومی شهرستان نمین با حضورطیب امینی فرماندار نمین؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
فرماندار نمین در این جلسه با بیان اهمیت کتاب و کتابخوانی در ارتقای شاخص های فرهنگی گفت: جلسات انجمن باید به صورت هدفمند در جهت ارتقای شاخص های کتابخانه ای تلاش نموده و با حمایت از برنامه های فرهنگی و کتابخوانی حمایت لازم را از برنامه های کتابخانه ها بعمل آورد.
رئیس انجمن شهرستان نمین  با اشاره توسعه فعالیت های کتابخانه ای در بستر مجازی گفت: کتابخانه های عمومی شهرستان نمین در اجرای برنامه های فرهنگی، برگزاری مسابقات کتابخوانی، معرفی و نقد و بررسی کتاب و کلاس های آموزشی برای کودکان فعال هستند و این روند حاکی از زحمات ارزنده کارکنان این نهاد فرهنگی است.
فرماندار نمین با اشاره به ظرفیت کتابخانه های عمومی در راه اندازی کتابخانه های مشارکتی افزود: با توجه به محدودیت های اعتباری به منظور ساخت و تجهیز کتابخانه در مناطق مختلف، نهاد هایی که فضا و امکانات لازم در جهت ایجاد این فضا های فرهنگی را دارند در راستای راه اندازی کتابخانه های مشارکتی تلاش کنند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی  استان اردبیل در این نشست با بیان ظرفیت های قانونی انجمن کتابخانه های عمومی در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی گفت: برنامه ریزی در راستای توسعه فرهنگی و حمایت از کتابخانه های عمومی از وظایف انجمن های کتابخانه های عمومی است و لازم است در جلسات انجمن در این خصوص به صورت هدفمند برنامه ریزی شود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به اجرای برنامه های فرهنگی و کتابخوانی در بستر فضای مجازی اشاره کرد و افزود: با شیوع ویروس منحوس کرونا در سال های اخیر و محدودیت در ارائه خدمات حضوری در کتابخانه ها، تحولی عظیم درمسیر فعالیت کتابخانه های عمومی شکل گرفت به نحوی که این نهاد فرهنگی به همت کارکنان خلاق و فعال خود به یکی از کانون های مهم  تولید محتوای مجازی در حوزه کتاب و کتابخوانی تبدیل شد و از زمان شیوع این ویروس، سالانه قریب به 10 هزار برنامه فرهنگی، کتابخوانی و مسابقات فرهنگی،برنامه های آموزشی، نقد و بررسی کتاب و معرفی کتاب و سایر برنامه های کتابخوانی در فضای مجازی اجرا می شود.
همچنین مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از اعلام آمادگی اداره کل در جهت ایجاد کتابخانه سیار  درصورت ارائه خودروهای مناسب و  مازاد در  ادارات شهرستان خبر داد و گفت: در راستای ارائه خدمات کتابخانه ای در روستاهای شهرستانف توسعه کتابخانه های سیار ضروری است و تحقق این امر نیازمند حمایت مسئولان است.
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ