فهرست

به همت کتابخانه مرکزی اردبیل برگزار شد؛

ویژه برنامه یادگاران انقلاب به مناسبت بزرگداشت دهه فجر در کتابخانه مرکزی اردبیل برگزار شد

مدیر کل کتابخانه های عمومی گفت: جانبازان و ایثارگران قهرمانان واقعی و سند زنده هویت انقلاب اسلامی هستند.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، ویژه برنامه " یادگاران انقلاب"  با محوریت خاطره گویی جانبازان و ایثارگران و خانواده شهدا در کتابخانه مرکزی اردبیل با حضور، پروانه رضاقلیزاده، مدیر کل کتابخانه های عمومی؛ غضنفر محبی؛ رییس مجمع پیام آوران ایثار؛ سید محمود پور موسوی؛ جانباز و آزاده هشت سال دفاع مقدس؛ فروحروز پیدایش، فرزند شهید؛ وجیهه قلیزاده، خواهر شهیدان اکبر و عزیز قلیزاده وشعر خوانی،فیروز علینژاد از شاعران و ایثارگران دوره دفاع مقدس، برگزار شد.
پروانه رضاقلیزاده، مدیر کل کتابخانه های عمومی با تجلیل ازمقام شامخ شهدا و ایثارگران و یادگاران دفاع مقدس و همچنین قدردانی از حضور جانبازان و ایثارگران و خانواده معظم شهدا در این مراسم اظهار داشت: جانبازان، انسان هایی ایثارگر و جان بر کف اند که طی سال های جنگ تحمیلی و تجاوز دشمن، در خطوط مقدم جبهه، قهرمانانه سینه خود را در برابر آتش دشمن سپر کرده و در راه حفظ کیان اسلام ، سلامت خود را تقدیم داشتند.
وی در ادامه سخنان خود گفت: جانبازان قهرمانان واقعی و همیشگی این مرز و بوم اند. آنان سند زنده حقانیت انقلاب اسلامی و در واقع اسناد غیر قابل انکار حضور نیرومند جوان های ارزنده و انقلابی ما در جبهه و پشت جبهه هستند.
سید محمود پور موسوی، جانباز و ایثارگر و آزاده هشت سال دفاع مقدس نیز به ذکر خاطرات دوران اسارت پرداخت و خاطر نشان کرد: تمامی این سختی ها  موهبتی از جانب پروردگار است و این توفیق الهی برای بنده فراهم شد که در راه دفاع از آرمان های انقلاب و همچنین حراست از کیان کشور در جبهه ها حضور پیدا کنم.
غضنفر محبی ، رییس مجمع پیام آوران ایثار نیز طی سخنانی گفت: بسیار خرسندم که خداوند توفیق حضور در این جمع را امروز برای من فراهم نمود و به ذکر خاطره ای  از زمان به اسارت گرفته شدنش  توسط نیروهای عراقی  بسنده کرد.
فیروز علینژاد؛ جانباز و ایثارگر هشت سال دفاع مقدس، با خوانش قطعه شعری که در بعد از دوران اسارت برای همسر وفادارش سروده بود به نقش فعال زنان در دوران جنگ اشاره کردو خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی ایران، این پیروزی بزرگ را مدیون شیرزنان و مادرانی است  که جان  فرزند عزیزشان را تقدیم انقلاب کردند و زنان غیوری که دلیرانه همسر خود را برای حضور در جبهه و دفاع از میهن خود رهسپار میدان جنگ کردند.
فرحروز پیدایش، فرزند شهید بزرگوار پیدایش؛ برادران و خواهران دینی خود را به پاسداشت خون شهیدان دعوت کرد و گفت: افتخار بزرگ من در زندگی این بوده که فرزند شهید هستم  و راه پدرم را  برای پاسداشت خون ایشان و دفاع از میهن عزیزم ادامه خواهم داد.
وجیهه قلیزاده خواهر دو شهید بزرگوار اکبر و عزیز قلیزاده قطعه شعری که در وصف شهدا سروده بود را تقدیم روح بزرگ شهدای انقلاب کرد و گفت: ما آرامش امروزخود  را مدیون خون شهیدان هستیم و این انقلاب به همت جوانانی چون محسن حججی، هاشم دهقانی و علی آقایی و ...پابرجا مانده و جوانان غیور این مرزو بوم همیشه پشت انقلاب و مردم خواهند بود.
در پایان مراسم با اهدای لوح و هدیه از طرف مدیر کل محترم کتابخانه های عمومی،  از این بزرگواران تجلیل شد.
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ