فهرست

همزمان با ایام دهه فجر؛

نمایشگاه موضوعی ویژه دهه فجر در کتابخانه عمومی کورائیم افتتاح شد

امام جمعه کورائیم گفت: کتابخوانی در ارتقای شخص های فرهنگی و افزایش آکاهی های عمومی نقش چشمگیری دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، مراسم افتتاحیه نمایشگاه کتاب در کتابخانه عمومی کورائیم با حضور حجت الاسلام نعمتی، امام جمعه شهرستان نیر؛ شهرام محمدی، فرماندار شهرستان؛ سرهنگ محرم بنیادی فرمانده سپاه ناحیه شهرستان نیر؛ سرهنگ علی عبادی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان نیر؛ اکبرکریمی بخشدار کورائیم و جمعی از مسئولین ادارات و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی در کتابخانه عمومی کورائیم برگزار شد.
خسرو کامران، مسئول کتابخانه عمومی کورائیم  در این مراسم با تشریح  فعالیت های فرهنگی و خدمات کتابخانه ای در بخش کورائیم اظهار داشت: در راستای دسترسی اقشار مختلف به کتاب و کتابخوانی خدمات امانت کتاب برای علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی  با مشارکت دهیاری های و شورا های روستا های همجوار صورت می گیرد. 
حجت الاسلام نعمتی امام جمعه شهرستان نیر ضمن قدر دانی از فعالیت های فرهنگی کتابخانه ها گفت:  کتاب بهترین دوست انسان است و یکی از کارهای مفید اوقات فراغت کتاب خواندن است و با مطالعه کتاب های مختلف می توانیم تجربه های خود را بیشتر کنیم و درس های ارزشمندی بگیریم.
امام جمعه شهرستان نیر با اشاره به ارتقای شاخص های فرهنگی در سایه کتاب و کتابخوانی خاطر نشان کرد: ارتقای شاخص های فرهنگی در جامعه و تربیت نسل فرهیخته و آگاه در گرو ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی حاصل خواهد شد.
 در ادامه این مراسم فرماندار شهرستان با اشاره به فعالیت گسترده فرهنگی و کتابخوانی در کتابخانه های به صورت حضوری و آنلاین گفت:  کتاب، یکی از ابزارهای تفکر، رشد و تعالی انسانی است و توسعه همه جانبه جانبه در ابعاد مختلف نیازمند توسعه دانش و تخصص در نسل جوان است.
وی با اشاره به لزوم همکاری نهاد های فرهنگی در جهت ارتقای سرانه مطالعه در جامعه تصریح کرد: مدارس و نهاد های متولی فرهنگی و خانواده ها باید در نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح شهرستان برنامه ریزی لازم را بعمل آورند.

 

 

 


 

 
 

 

 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ