فهرست

در نشست مشترک مدیرکل کتابخانه عمومی استان با دکتر خیراندیش عنوان شد؛

کتابخانه عمومی «دکتر خیراندیش» تا پایان سالجاری به بهره برداری می رسد

دکتر محمد خیراندیش گفت: ایجاد بستر های فیزیکی و فرهنگی به منظور رشد و تعالی فکری کودکان ونوجوانان ، در توسعه همه جانبه جامعه موثر است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، نشست مشترک دکتر محمد خیراندیش، خیّر کتابخانه ساز و استاد دانشگاه های استان با پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این دیدار با بیان اهمیت اقدامات و کار های خیرانه در دبین مبین اسلام گفت: هرکس در امورات عام المنفعه از خود بنیانی بر جای بگذارد نسبت به آثار معنوی آن هم در این دنیا و هم در جهان آخرت مأجورخواهدبود.
وی به رونق نهضت کتابخانه سازی توسط خیرین در سال های اخیر اشاره کرد و افزود: در سال های اخیر بیش از 7 باب کتابخانه عمومی توسط موسسات حقیقی و حقوقی در سطح استان احداث یا تجهیز شده است و این روند با ورود خیّرین نیک اندیش در سطح استان ادامه خواهد یافت.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ادامه سخنان خود، ضمن قدردانی از اقدام برجسته و فرهنگی دکترمحمد خیراندیش دراحداث کتابخانه عمومی در روستای تکله از توابع شهرستان پارس آباد خاطرنشان کرد: این کتابخانه در فضائی بالغ بر 470 متر مربع و با زیر بنای 150 متر مربع احداث شده وبا توجه به اتمام مراحل ساختمانی این پروژه فرهنگی، هماهنگی های لازم با نهاد کتابخانه های عمومی کشور به منظورتجهیز و بهره برداری از آن تا پایان سال انجام خواهد شد.
در ادامه این نشست دکتر محمد خیر اندیش با بیان اهمیت توسعه زیر ساخت های فرهنگی در توسعه همه جانبه جامعه گفت: هرنوع هزینه کرد در حوزه های فرهنگی سرمایه گذاری برای آینده محسوب می شود و در این خصوص توسعه فضا های کتابخانه های عمومی به عنوان مراکز تولید علم و ارتقای دانش و آگاهی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
این استاد دانشگاه های استان اردبیل با اشاره به هزینه کرد بالغ بر 10 میلیارد ریال برای این پروزه خاطر نشان کرد: از آمادگی خود به منظور احداث بناهای فرهنگی با اولویت مناطق محروم و روستایی خبر داد و ابراز امیدواری کرد این روند با مشارکت کتابخانه های عمومی استمرار یابد.
وی با بیان اتمام کامل پروژه کتابخانه روستایی در روستای تکله گفت: طی هفته های آتی مراحل واگذاری این کتابخانه به اداره کل کتابخانه های عمومی انجام خواهد شد تا در زمینه تجهیز و بهره برداری از آن تدابیر لازم را بعمل آورند.
 
 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ