فهرست

به مناسبت بزرگداشت مقام زن و روز مادر؛

ویژه برنامه نشست مادرانه ریحانه با حضور بانوان فرهیخته شهر اردبیل به همت کتابخانه مرکزی اردبیل برگزار گردید.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل گفت: مادران در تربیت فرزندان صالح نقش بی بدیلی دارند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت مقام مادر، ویژه برنامه « نشست مادرانه ریحانه » باحضور پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ گیتاج مهاجری ریاست محترم کتابخانه مرکزی اردبیل ، وحیده عباسی معاونت محترم کتابخانه مرکزی اردبیل و جمعی از بانوان فرهیخته و توانمند شهر اردبیل برگزار گردید.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این برنامه ضمن تبریک سالروز ولادت فاطمه زهرا و روز مادر اظهار داشت: براستی حضرت زهرای مرضیه (س) نه تنها برای زنان، بلکه الگویی برای تمامی انسان‌ها و مروّج شهامت، شجاعت، حق آوری، حق مداری و دفاع از حقانیت بودند.
وی در ادامه سخنان خود به نقش بی بدیل مادر در خانواده و تربیت فرزندان اشاره کرد و گفت: یک مادر آگاه و بصیر برای تربیت صحیح  فرزندان و ایفای بهتر نقش خود باید به سیره حضرت زهرا تاسی جوید.

در ادامه برنامه، رئیس کتابخانه مرکزی اردبیل ضمن تبریک ولادت ام ابیها و روز مادر به بیان شان و منزلت حضرت زهرا (س) در نزد پدر بزرگوارشان حضرت محمد(ص) پرداخت.
 وی گفت: زن، کانون هستی و پایگاه مهرورزی، مرکز آموزش صفا، صمیمیت، ایثار و عطوفت به همگان است.
مهاجری خاطر نشان کرد: زن ایرانی در مقابسه با وضعیت زن در جهان امروز، بهترین موقعیت را در حرمت گذاری به حدود و حقوقش دارد و واقعیت های افتخار برانگیزی چون مشارکت های بی نظیر سیاسی و اجتماعی که همه به برکت اسوه گیری از وجود گرانقدر حضرت زهرا ( س ) به دست آمده، موید و گواه آن است.

در ادامه برنامه سوسن دادوند، مهناز مهدیلو ، سیما بورنگ، سحر درگاهی، مهین هشترودی و رقیه پیله ور به عنوان بانوان توانمند و فرهیخته اردبیل به معرفی کتاب، شعرخوانی ، خاطره گویی و ذکر تجربیات راه پرپیچ و خم زندگی شان پرداختند و خاطر نشان کردند که یک زن نمونه نباید در مسیر زندگی در مقابل مشکلات کم بیاورد و تسلیم شود و راز موفقیت خود را در پیروی از سیره حضرت زهرا در تربیت فرزندان و همسر داری دانستند.

 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ