فهرست

با اعلام نتایج مرحله مقدماتی طرح ماموریت کتابخانه من؛

کتابخانه عمومی امامی شهرستان نمین، جزو 20 کتابخانه برگزیده کشور در دوره دوم «ماموریت کتابخانه من » انتخاب شد

مسئول کتابخانه حبیب الله امامی شهرستان نمین گفت: طرح « ماموریت کتابخانه من» گامی در جهت استفاده از ظرفیت اعضا به منظور بالا بردن آگاهی و توانایی دیگر افراد جامعه است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، سمیه کوکب بخت، مسئول کتابخانه عمومی امامی شهرستان نمین با اعلام این خبر اظهار داشت: فراخوان دومین دوره طرح «ماموریت کتابخانه من» از تیرماه 1400 آغاز شد و در مرحله اول 32 کتابخانه پذیرفته شدند. شناسایی جمعیت خدمتگیر کتابخانه و نیازهای آن، تدوین خدمت و برنامه های مناسب کتابخانه به صورت اولویت بندی شده، از مباحث مهم این دوره بود.
وی با اشاره به مشارکت کتابخانه در طرح «ماموریت کتابخانه من» گفت: استفاده از ظرفیت ها و توانایی های اعضاء کتابخانه جهت بالا بردن آگاهی و توانایی دیگر افراد جامعه، از دغدغه های موجود در ذهن من بود که طرح ماموریت کتابخانه من راهنمای خوبی برای جهت دادن به این دغدغه ها و افزایش اطلاعاتم محسوب میشد.
وی خاطر نشان کرد: پس از مطالعه فراخوان و تکمیل کاربرگ اولیه درخواست مشارکت در این طرح را دادم و این توفیق را داشتم که جزو 20 کتابخانه پذیرفته شده برای شروع دوره دوم این طرح باشم.
مسئول کتابخانه حبیب الله امامی نمین گفت: در این دوره مباحثی مطرح شد که به موجب آن روش های تازه ای برای شناسایی نیازهای جمعیت خدمتگیر کتابخانه و چگونگی کمک به رفع این نیازها را اجرائی کردم.
وی افزود: بر اساس این طرح ماموریت اختصاصی کتابخانه خودمان را پرورش کودکان خلاق و توانمند با توان کار گروهی بالا انتخاب کردم زیرا که اعضاء کتابخانه قابلیت قرار گرفتن در کنار ما و یک گروه را دارند و با توانایی های مختلف خود سرمایه های بالقوه ای هستند که توجه به آنها علاوه بر آنکه موجب افزایش توانمندی ها و اعتماد به نفس و حس مفید بودن و جامعه پذیری اعضا شده و در پیشبرد اهداف کتابخانه نیز میسر خواهد بود .
سمیه کوکب بخت تصریح کرد: در پایان دوره مقدماتی، ماموریت اختصاصی کتابخانه حبیب الله امامی توانست امتیاز لازم را کسب و از برگزیدگان این طرح شود.
وی اظهار امیدواری کرد: با استفاده از آموزش های این طرح در رفع نیازهای آموزشی کودکان و نوجوانان این شهر به ویژه اقشار کم توان موثر باشیم.
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ