فهرست

به همت بخش نابینایان کتابخانه مرکزی اردبیل برگزارشد؛

نشست آنلاین«مادران توانا» با محوریت تجلیل از مادران نابینا به مناسبت ولادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) و روز مادر

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل گفت: حضرت زهرا(س) نمونه بارزی در فرزندپروری و همسرداری هستند و بانوان جامعه باید ایشان را به عنوان الگو برگزینند.

 
 به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی استان اردبیل، به مناسبت بزرگداشت سالروز ولادت حضرت زهرا(س) و روز مادر نشست آنلاین « مادران توانا» با حضور پروانه رضاقلیزاده، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ ناصر غلامی، جانشین معاونت بهزیستی شهرستان اردبیل؛ بهرام دستگیری مدیر عامل انجمن نابینایان اردبیل؛ فریبا محمدلو، مدیر کل امور بانوان استان اردبیل؛ گیتاج مهاجری،رئیس کتابخانه مرکزی اردبیل در سالن کنفرانس کتابخانه مرکزی اردبیل برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این برنامه، ضمن گرامیداشت مقام مادر و روز زن، به وظیفه خطیر مادران  به خصوص مادران نابینا اشاره کرد و اظهار داشت: این مادران توجه و محبت بیشتری نسبت به فرزندان خود ابراز می دارند و فرزندانی که از مادران نابینا متولد می‌شوند، از دید بصری و حافظه بهتری به نسبت سایر همسالان خود برخوردار هستند.
 
فریبا محمدلو مدیر کل امور بانوان استان اردبیل نیز ضمن تبریک روز میلاد حضرت زهرا (س) و روز مادر گفت: حضرت زهرا(س) نمونارزی در فرزندپروری و همسرداری هستند و بانوان جامعه باید ایشان را به عنوان الگو برگزینند و با تاسی به سیره حضرت زهرا (س) زندگی آرامش بخش و معنوی برای اعضای خانواده فراهم کنند.
وی همچنین خاطر نشان کرد: احترام به مادر و همسر از اهمیت والایی برخوردار است زیرا که مادر امید را در دل فرزندان می کارد  و عشق را  در تمامی ارکان زندگی تزریق میکند. بذر
 
 در ادامه برنامه، ناصر غلامی جانشین معاونت بهزیستی شهرستان اردبیل؛ با خوانش شعری در وصف مادر از زحمات مادران نابینا تقدیر کردند و کار آنها را در مقابله با مشکلات قابل تحسین دانستند.
 
بهرام دستگیری مدیر عامل انجمن نابینایان اردبیل نیز گفت: یکی از وظایف مهم دینی و اخلاقی ما، احسان به پدر و مادر است و تقدیر از زحمات مادران نباید به روز مادرموکول  شود و به بهانه های مختلف میتوانیم از زحمات مادران تشکر کنیم.
وی در ادامه سخنان خود افزود : معلولیت محدودیت نیست و من بسیاری از اعضای انجمن نابینایان را به عنوان مثال و نمونه بارز استعداد، پشتکار و خلاقیت می ستایم.
 
در ادامه برنامه، سیامک حیدری شاعر نابینا از شهرستان بستان آباد؛ با ارتباط از طریق فضای مجازی قطعه شعرترکی در وصف مادر خواندند.
در  پایان  این مراسم از ده نفر از مادران نابینای توانا با اهدای لوح یادبود و هدیه، توسط اداره کل کتابخانه های عمومی استان و جامعه  نابینایان اردبیل تجلیل شد.
]
 
 
  
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ