فهرست

همزمان با ولادت فاطمه زهرا(س)به همت کتابخانه های عمومی استان اردبیل برگزار شد؛

ویژه برنامه «روایت مادری » با تجلیل از مادران شهدا و رونمایی از کتاب «قهرمان ننه» در شهر انگوت برگزار شد

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) گفت: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا یک وظیفه ملی است چراکه، امنیت ، آسایش و پیشرفت های کنونی کشور مرهون ایثار و فداکاری شهدا است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان استان،  همزمان با سالروز ولادت با سعادت فاطمه زهرا (س)ویژه برنامه روایت مادری با حضور سردار غلام حسین محمدی اصل، فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل؛ علی واحد، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس؛ یاسر شاهی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران؛ پروانه رضاقلی زاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان  اردبیل؛ حجت‌الاسلام صادق قدرتی امام جمعه شهرستان انگوت؛ لطفعلی زیادی، فرماندار شهرستان انگوت و جمعی از اهالی شهرستان و خانواده های معظم شهدا در سالن ورزشی شهید «مرحمت بالازاده» این شهرستان برگزار شد.
فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) در این مراسم ضمن بازخوانی گوشه هایی از حماسه آفرینی های رزمندگان شهرستان گرمی در دوران دفاع مقدس به روایت حضور شهید مرحمت بالازاده کم سن و سال ترین رزمنده استان اردبیل در جبهه پرداخت و گفت: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا یک وظیفه ملی است چراکه امنیت، آسایش و پیشرفت های کنونی کشور مرهون ایثار و فداکاری شهدا است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این مراسم ضمن گرامی داشت مقام مادر و روز زن، مادران شهدا را اسوه شجاعت و صبوری دانست و گفت: مادران شهدا با الهام از فاطمه زهرا (س) و حضرت زینب (س) عزیزترین کسان خود را در راه اسلام و انقلاب تقدیم کردند و عزت و استقلال کنونی کشور مرهون رشادت های شهدای اسلام و جهادصبورانه مادران شهداست.
وی با ابیان اینکه شهدای هشت سال دفاع مقدس گنجینه‌های تاریخی و الگوی ایثار هستند خاطر نشان کرد: باید دانست شجاعت و عظمت شهید متاثر و نشات گرفته از مادر ایثارگری است که تربیت چنین فرزندی را به ‌بهترین نحو و با معیارهای اسلامی انجام داده و در راه آرمان های انقلاب فدا کرده است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ادامه سخنان خود هدف از برگزاری این برنامه را قدردانی از مقام شامخ مادران شهدا عنون کرد و افزود: در این برنامه ضمن نقد و بررسی کتاب « قهرمان ننه» نوشته توران قربانی؛ که در آن شرح حال شهید کریم خسروزاده از زبان مادر این شهید روایت شده؛ با حضور نویسنده کتاب و مادر شهید و سایر مسئولان از این کتاب رونمایی خواهد شد.
امام جمعه شهرستان انگوت نیز در این مراسم طی سخنانی، مکتب امام حسین ( ع)  را مکتبی ماندگار و ارزشمند برای جامعه اسلامی عنوان کرد و گفت: جوانان در دوران دفاع مقدس با الهام از مکتب سیدالشهدا و با تاسی از رهبری فرزانه انقلاب حضرت امام خمینی (ره) در مقابل استکبار جهانی با تمام قدرت ظاهر شدند وبا نثار خون از آمارنهای انقلاب دفاع کردند.
وی به هجمه های اخیر دشمنان برای از بین بردن فرهنگ دینی و اسلامی در بین جوانان اشاره کرد و افزود: دشنمان با تبلیغات دروغین در فضا های مجازی، سعی در کمرنگ کردن اعتقادات دینی اقشار مختلف مردم را دارند چراکه فرهنگ دینی و عاشورایی را بزرگترین سد درمقابل فرهنگ غرب می دانند.
 
لطف علی زیادی  فرماندار شهرستان انگوت ضمن تبریک روز میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن و مادر گفت: مادران شهدا با حضور خود در این مراسم به حاضران دلگرمی می دهند و ما مدیون این معلمان و پرورش دهندگان شهدا هستیم.
مهدی میرزا رسول‌زاده از شاعران و اساتید ادبیات استان  و سید سعید اطهری نیاری از شاعران آئینی و نوسندگان ادبیات پایداری و مقاومت در این مراسم ضمن قرائت شعر به مناسبت ولادت فاطمه زهرا (س) و مادران شهدا به نقد و بررسی کوتاه کتاب «قهرمان ننه» پرداختند و آن را اثری بسیار ارزشمند در حوزه ادبیات دفاع مقدس و شهدای استان اردبیل عنوان کردند.

در ادامه این مراسم کتاب «قهرمان ننه» نوشته «توران قربانی صادق» و از تولیدات اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل که توسط انتشارات «خط هشت» چاپ و منتشر شده بود رونمایی شد
در  پایان  این مراسم از پانزده نفر از مادران شهدای شهرستان انگوت و مادر شهیدوالامقام« کریم خسروزاده» با اهدای لوح یادبود، تندیس و هدیه، توسط اداره کل کتابخانه های عمومی استان، سپاه حضرت عباس (ع) و بنیاد شهید و امور ایثارگران تجلیل شد.


 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ