فهرست

با هدف توسعه همکاری های فرهنگی؛

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نمین با شهردار جدید عنبران دیدار کرد

شهردار عنبران گفت: توسعه همکاری های فرهنگی فی مابین شهرداری و کتابخانه های عمومی موجب ارتقای شاخص های فرهنگی خواهد شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مهین سلامتی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نمین به همراه محمد فتحی، رئیس اداری مالی شهرستان کتابخانه های عمومی نمین با حضور در محل شهرداری عنبران با علی عزیزی شهردار جدید عنبران دیدار و در خصوص پیشبرد اهداف فرهنگی و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در این شهر گفتگو کرد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نمین با بیان اهمیت توسعه کتابخانه های عمومی و ترویج فرهنگ کتابخوانی در تربیت شهروندان فرهیخته و آگاه اظهار داشت: کتابخانه های عمومی دارای ظرفیت های عظیمی در حوزه ارائه خدمات کتابخانه ای و اجرای برنامه های فرهنگی هنری هستند و تحقق این اهداف فرهنگی نیازمند حمایت و مساعدت نهاد های فرهنگی و شهرداری هاست.
وی پرداخت نیم درصد حق السهم کتابخانه های عمومی از درآمد شهرداری ها را از ضرورت های مهم در جهت پیشبرد اهداف کتابخانه های دانست و ابراز امیدواری کرد با حضور شهردار جدید بستر های همکاری های مشترک فرهنگی بیش از پیش فراهم شود.
 شهردار عنبران نیز ضمن ابراز  خرسندی از این دیدار گفت: یکی از رسالت های مهم شهرداری توسعه و ترویج برنامه های فرهنگی و هنری است و شهرداری عنبران در راستای اجرای برنامه های مشترک فرهنگی آمادگی کامل دارد.
شهردار عنبران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قانون نیم درصد حق السهم کتابخانه ها از درآمد شهرداری ها خاطر نشان کرد: سهم نیم درصد کتابخانه ها به صورت ماهانه پرداخت خواهد شد.
عزیزی همچنین در مورد زیباسازی  محیط کتابخانه  قول مساد داد و افزود: محوطه فضا های فرهنگی و کتابخانه ها باید بصورت جذاب و دلنشن زیبا سازی شود و شهرداری عنبران نسبت به محوطه سازی و درختکاری محوطه کتابخانه وحدت عنبران در موعد مقرر اقدامات لازم انجام خواهد داد.
در پایان این دیدار به رسم یادبود وهمچنین  تبریک انتصاب شهردار ،  بسته فرهنگی به شهردار اهدا گردید.
 
 
نسخه قابل چاپ