فهرست

طی سفر یک روزه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به شهرستان مشگین شهر انجام شد؛

دیدار با امام جمعه شهرستان و شرکت در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی مشگین شهر

امام جمعه مشگین شهر گفت: انس با کتاب به عنوان یک ضرورت و نیاز مهم فردی و اجتماعی یکی از موئلفه های مهم در پویایی جامعه است.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل و امین علامتی معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، طی سفر یک روزه به شهرستان مشگین شهر ضمن دیدار با حجت الاسلام باوقار، امام جمعه شهرستان در جلسه انجمن این شهرستان شرکت کردند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان که با حضور رمضان علینژاد، سرپرست فرمانداری مشگین شهر و سایر اعضای این جلسه در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد اظهار داشت: کتاب و كتابت به عنوان اولين و مهمترين ابزار توسعه فرهنگ و آينده روشن يك جامعه است و جلسات انجمن کتابخانه های عمومی به عنوان مهمترین رکن به منظور برنامه ریزی جهت توسعه کمی و کیفی فعالیت های کتابخانه ها نقش مهمی در ترویج کتاب و کتابخوانی دارد.
وی با بیان اینکه عصر حاضر عصر كاميابي هاي علمي است خاطر نشان کرد: با وجود پيشرفت هاي شگرف در عرصه هاي علمي و فرهنگي، كتاب همچنان به عنوان يك رسانه تاثیرگزار و ماندگار، همواره عامل مهمي در تضمين رشد و پويايي جوامع بشري دارد و نقش آن در توسعه فرهنگي امري پذيرفته شده است.
در ادامه این جلسه سرپرست فرمانداری مشگین شهر نیز طی سخنانی با اشاره به سابقه تاریخی این شهرستان در حوزه های فرهنگی و ادبی و هنری گفت: يكي از شاخصه هاي ارزيابي رشد، توسعه و پيشرفت فرهنگي هر كشوري در عصر حاضر ميزان مطالعه و كتاب خواني مردم آن مرز و بوم است و در راستای تحقق این امر ضرورت دارد فضا های کتابخانه ای بیش از پیش توسعه یابد.
وی با بیان اینکه اکثر شهر ها و بخش های تابعه این شهرستان دارای کتابخانه عمومی فعال هستند خاطرنشان کرد: پروژه تازه تاسیس کتابخانه ای در شهر جدید قصابه در حال احداث است و تلاش خواهیم کرد منابع مورد نیاز  برای تکمیلو تجهیز این پروژه فرهنگی از محل اعتبارات تملک دارائی های سرمایه ای این شهرستان تامین شود.
سرپرست فرمانداری مشگین شهر با اشاره به فعالیت گسترده کتابخانه های عمومی در حوزه های فرهنگی و کتابخوانی با بهره گیری از فضای مجازی و ظرفیت موجود در کتابخانه های عمومی گفت: ایجاد محیطی شاداب و دلنشین و بروز رسانی فعالیت های فرهنگی نیازمند حمایت همه جانبه دستگاه های فرهنگی بویژه تخصیص و پرداخت حق السهم کتابخانه ها از درآمد شهرداری هاست و در این خصوص لازم شهرداری های شهرستان اهتمام لازم را بعمل آورند.
در ادامه این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با امام جمعه شهرستان مشگین شهر دیدار کرد.
امام جمعه شهرستان مشگین شهر نیز در این دیدار گفت:  انس با کتاب یک ضرورت و نیاز مهم فردی و جمعی نقش مهمی در پویایی جامعه برعهده دارد و توجه به مقوله کتاب می‌تواند فرد و جامعه را از حصارهای پیرامون خود رها کند و نشاط و پویایی اجتماعی را به ارمغان آورد.
وی خاطر نشان کرد: یکی از ملاک‌های رشد فکر و سطح بلوغ یک جامعه انس با کتاب و تأثیرپذیری از این یار مهربان است و همه دستگاه های فرهنگی باید به رسالت خود در ارتقای فرهنگ کتابخوانی عمل کنند.
 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ