فهرست

همزمان با شب یلدا؛

استقبال کتابخانه های عمومی شهرستان کوثراز شب یلدا با برگزاری برنامه های فرهنگی

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کوثر کوثر گفت: برنامه های متنوع فرهنگی و کتابخوانی به مناسبت گرامیداشت شب یلدا در کتابخانه عمومی شهرستان برگزار شد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، ویژه برنامه های فرهنگی به مناسبت فرارسیدن طولانی‌ترین شب سال با شعار "در طولانی ترین شب سال کتاب بخوانیم"با مشارکت اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی و مدرسه ابتدایی دخترانه فاطمیه معرفی کتاب و حافظ خوانی  به همت کتابخانه های عمومی شهرستان کوثر برگزار شد.
معصومه مصطفائی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان با علام این مطلب اظهار داشت: مجموعه کتابخانه های عمومی با راه اندازی محافل ادبی سعی داشته اند علاوه بر معرفی شاعران و نویسندگان بومی با برگزاری ویژه برنامه هایی با محوریت مناسبت های ملی و دینی گام موثری در آشنایی بیشتر جامعه به ویژه قشرجوان و آینده ساز با این حوزه بردارد.
وی اضافه کرد: تلاش ما بر این اساس هست که با برگزاری محافل حافظ خوانی و شاهنامه خوانی از فرهنگ اصیل و ناب ایرانی نیز نگهداری کنیم و در همین راستا در ویژه برنامه «شب یلدا»، یوسف عبدلی شاعر بومی و جوان شهرستان کوثر به خوانش سروده های خود با محوریت یلدا به زبان محلی پرداختند.
وی برنامه حافظ خوانی توسط یوسف عبدلی، نقالی توسط بیان گنجی، شاهنامه خوانی توسط صغری آذرپرند در کتابخانه عمومی استاد شهریار را جرو برنامه هایی عنوان کرد که به مناسبت گرامی داشت شب یلدا در کتابخانه های عمومی اسن شهرستان اجرا شد.

مصطفایی خاطر نشان کرد: برنامه فرهنگی با عنوان"یلدا با طعم کتاب" با مشارکت مدرسه ابتدائی پروین اعتصامی و کتابخانه امیرکبیر انجام شد که در این برنامه دانش آموزان به معرفی جمع خوانی کتاب قصه های شاهنامه به روایت آتوسا صالحی پرداختند.
وی با بیان اینکه ویژه برنامه شب یلدا در کتابخانه شهید سبزعلیپور زرج آباد با حضور مادران قصه گو برگزار شد افزود: در این برنامه بازگویی آداب و رسوم شب یلدا و قصه گویی توسط مادران قصه گو، شاهنامه خوانی توسط عضو فعال و کودک خانم سحر رستمی،حاقظ خوانی توسط کتابدار محترم خانم قاسمی  و همچنین برنامه های ایستگاه نقاشی،کارگاه روزنامه دیواری،شعرخوانی در این کتابخانه انجام شد.
وی تصریح کرد: ویژه برنامه شب یلدا در کتابخانه ولایت فیروز با اجرای قصه گویی و مسابقه نقاشی انجام گرفت.
 

 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ