فهرست

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهر ثمرین عنوان شد؛

استفاده از ظرفیت کتابخانه ها ی عمومی در جهت توسعه فرهنگی جامعه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه انجمن کتابخانه ها ی عمومی ثمرین گفت: کتابخانه های عمومی به عنوان پایگاهی برای اجرای برنامه های فرهنگی هنری و زمینه ساز پیشبرد اهداف فرهنگی و ترویج کتابخوانی مورد توجه قرار گیرد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش ثمرین با حضور عبدالله بحرالعلومی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛  پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و علی لطفی، بخشدار و محمد آقاحسنی شهردار و اعضای این انجمن در محل کتابخانه عمومی این شهر برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل در این جلسه با بیان استفاده از ظرفیت کتابخانه عمومی بحرالعوم ثمرین در جهت توسعه فرهنگی بخش اظهار داشت: استفاده از ظرفیت های فرهنگی این مجموعه فرهنگی در جهت ارائه خدمات کتابخانه ای در شهر ثمرین و روستا های اطراف مورد توجه قرار گیرد و هماهنگی لازم برای تحقق این امر مهم توسط اعضای انجمن کتابخانه های عمومی این بخش بوجود آید.
وی راه اندازی طرح پیک کتاب به منظور تحویل کتاب در درب منازل اعضا را یکی از نکات مهم برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در این بخش دانست و افزود: با همکاری و مشارکت دهیاران می توان زمینه ارسال کتاب به سایر روستا ها را فراهم نمود.
وی ضمن قدردانی از مشارکت قابل توجه اعضای کتابخانه و شهروندان شهر ثمرین در جشنواره کتاب‌خوانی رضوی خاطر نشان کرد: در فرصت باقیمانده تا پایان آذرماه و با استفاده از ظرفیت مدارس و دانش اموزان زمینه مشارکت حداکثری دانش اموزان فراهم شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز توسعه فرهنگی را یکی از ابعاد مهم توسعه یافتگی هرجامعه عنوان کردو گفت: برای توسعه فرهنگی باید از ظرفیت دستگاههای فرهنگی بویژه کتابخانه های عمومی بهره برداری شود.
بحرالعلومی با بیان اینکه کتابخانه عمومی جزو معدود مکان های فرهنگی فعال در این بخش است اظهار داشت: از این مجموعه فرهنگی می توان برای میزبانی از رخدادهای فرهنگی و هنری نظیر نمایشگاه‌های نقاشی، خطاطی و دوره‌های آموزشی رشته‌های مختلف هنری با توجه به وجود هنرمندان برجسته در این بخش استفاده کرد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده مشارکت و همکاری در این حوزه ها است.
وی همچنین در خصوص اهدای کتاب به این مکان فرهنگی قول مساد داد و افزود: دستور ویژه ای را به منظور برنامه ریزی برای پخش فیلم های سینمایی در محل کتابخانه برای اعضای این کتابخانه به معاون هنری ارشاد خواهد داد.   
بخشدار ثمرین نیز در این جلسه طی سخنانی به ضرورت بازسازی و تعمیرات مورد نیاز در محوطه، قسمت های داخلی کتابخانه و همچنین اسفالت ریزی برای خیابان ها و کوچه های منتهی به کتابخانه اشاره کرد و گفت: در این خصوص پیگیری های لازم برای تحقق نیم درصد حق السهم کتابخانه و همچنین اعتبارات تملک دارائی های سرمایه ای خواهد بود.
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ