فهرست

با حضور فرماندار و اعضای شورای شهر نیر در کتابخانه شمس تبریزی نیر صورت گرفت؛

تجلیل از فعالان فرهنگی و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان نیر

فرماندار شهرستان نیرگفت: کتاب رسانه ای برای انتقال دانش و ترویج فرهنگ های اصیل در جامعه است.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل ، اقبال شجاعی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نیر؛ ارسلان ندیری، رئیس شورای اسلامی شهر؛ مجید جهانی، شهردار شهر نیر؛ مجید کمانی، عضوشورا؛ چنگیزی، عضو شورا  و  جوادی معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان نیر ضمن بازدید از کتابخانه های عمومی شهرستان نیر با اهدای لوح سپاس از تلاق کتابداران و فعالان فرهنگی شهرستان قدردانی کردند.  
فرماندار نیر در این بازدید کتابخانه های عمومی یکی از مراکز علمی مهم و در دسترس افراد جامعه عنوان کردو گفت:  انتقال دانش از نسلی به نسل دیگر از طریق کتاب ها صورت می گیرد و کتاب به عنوان رسانه ای ارزشمند و اثرگذار برای ترویج فرهنگ های اسلامی اصیل در جامعه است.
وی کتاب را بهترین همنشین برای انسان دانست و افزود: خانواده ها و مدارس مهمترین نقش را برای نهادینه کردن این فرهنگ اصیل در جامعه و بویژه در میان افراد خانواده دارند.
علی میرزاپور، با ارائه گزارشی از عملکرد کتابخانه های عمومی در راستای ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی اظهار داشت: کتابداران شهرستان نیر در دوران شیوع ویروس کرونا با تولید محتوای فرهنگی و کتابخوانی در بستر فضای مجازی و انتشار در بستر فضای مجازی نقش مهمی را در حوزه های فرهنگی ایفا کردند.
وی در ادمه سخنان خود به بقایای ساختمان فرسوده جنب کتابخانه مرحوم امیر حسین فردی  اشاره کرد و گفت: دیوار های مخروبه حاشیه این کتاب خانه چندین سال است که تخریب نشده است و لازم است  رئیس شورا و شهردار با تخریب و مسطح کردن این بخش از محوطه کتاب خانه و ایجاد فضایی شاداب همراه با تجهیزات مورد نیاز در این محوطه، زمینه اشتیاق افراد کتابخوان را برای حضور در این مجموعه فراهم نمایند.
در ادامه ارسلان ندیری و مجید جهانی و سایر اعضای شورای اسلامی ضمن اعلام امادگی برای مشارکت در برگزاری برنامه های فرهنگی، ابراز امیدواری کردند در آینده نزدیک ساختمان فرسوده جنب کتابخانه مرحوم فردی تخریب و بازسازی لازم در این محوطه صورت گیرد.
 
 
 
 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ