فهرست

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نمین مطرح شد؛

کتاب و فضای مجازی بازوان قدرتمند ارتقای علمی و فرهنگی

فرماندار نمین گفت: کتاب مکتوب و بستر های الکترونیکی دو بازوی قدرتمند برای ارتقای توان علمی قشر های مختلف مردم هستند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان نمین و بخش های تابعه با حضور عاطف ناصری، فرماندار شهرستان نمین؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن این شهرستان در محل کتابخانه عمومی امامی شهرستان نمین برگزار شد.
فرماندار نمین در این جلسه با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی اظهار داشت: کتاب ها حاوی اطلاعات و دانش ذی قیمت هستند و انتقال دانش از نسلی به نسل دیگر از طریق کتابت صورت می گیرد.
ناصری در ادامه سخنان خود به گسترش روز افزون بستر های مختلف اینترنتی و فضا های مجازی و اشتیاق قشرهای مختلف برای بهره برداری علمی از این فضا ها اشاره کرد و افزود: بسیاری از علاقه مندان به مطالعه برای تامین نیاز های علمی و اطلاعاتی خود از فضا های مجازی استفاده می کنند و این در حالی است که استفاده از کتاب ها به عنوان منبع اصلی اطلاعات کمرنگ شده است.
وی برنامه ریزی برای استفاده بهینه از بستر های فضای مجازی و کتاب مکتوب را یکی از اولویت های مهم در حوزه فرهنگی دانست و خاطر نشان کرد: برای نیل به این اهداف باید کاری بکنیم که خانواده ها به جای در دسترس قرار دادن گوشی همراه برای بچه های خود، کتاب را جایگزین نمایند و تحقق این امر نیازمند اجرای برنامه های جذاب بصری و شاد در حوزه کتاب و کتابخوانی است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه با اشاره به فرا رسیدن بیست و نهمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و روز کتابدار، اظهار داشت: کتاب خوانی یکی از شاخص های مهم توسعه فرهنگی هرجامعه است و برای تحقق این هدف مهم با همکاری و مشارکت اعضای انجمن برنامه های اجرایی برای ارتقای شاخص های کتابخوانی در شهرستان نمین تدوین شود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ادامه سخنان خود از آمادگی این اداره کل برای تامین محتوا های فرهنگی  و کتابخوانی برای انتشار از طریق سامانه « شاد» آموزش و پروش خبر داد و گفت: در راستای ترغیت دانش آموزان برای مطالعه کتاب و کتاب خوانی باید بستر های لازم برای انتشار محتوای فرهنگی و کتابخوانی از طریق سامانه شاد ایجاد شود.
رضاقلیزاده با اشاره به ضرورت تشکیل مجمع دهیاران حامی کتاب در نقاط مختلف استان گفت: با تشکیل این مجمع ارتباط فرهنگی بین کتابخانه ها و روستا های دور دست و فاقد کتاب خانه فراهم می شود و کتاب ها از این طریق در دسترس علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی قرار می گیرد.
 
 
                                                                                        
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ